Будівельна індустрія пропонує сьогодні величезну кількість найрізноманітніших матеріалів для ремонту і будівництва, серед яких – сотні видів сухих сумішей. За останні роки такі суміші стали звичним явищем на полицях магазинів, а без шпаклівок не обходиться вже жоден ремонт. Однак сухі суміші зазвичай мають досить вузьке призначення і не є універсальними для всіх видів робіт.
Заливка підлоги
Якщо у приміщенні кладеться плитка, лінолеум або інше покриття, підлога має бути рівною. Для цього використовуються заливні підлоги. Принцип дії випливає з назви – густий розчин розтікається і твердішає. Сухі суміші виготовляються на цементній основі зі спеціальними добавками-волокнами, які забезпечують міцність.
Виробники переважно пропонують кілька видів сумішей – грубу (стартову) для початкового вирівнювання і тонку (фінішну) для заповнення тріщин і нерівностей.
Штукатурка
Уникнути досить неприємних і брудних робіт із традиційною піщано-цементною сумішшю може так звана "суха штукатурка" – гіпсокартон. Однак будіндустрія пропонує і сучасний матеріал для традиційної технології – штукатурні суміші. Вони виготовляються на гіпсовій основі для нанесення на тверді поверхні – цеглу, бетон тощо – вручну (шпателем) або спеціальним розпилювачем. Товщина такої штукатурки не повинна перевищувати 10 мм.
Переваг сухих сумішей чимало. Вони швидше сохнуть, дають можливість створювати фактурні поверхні, пропонують значні можливості декорування. Але мають істотний недолік – ціну. Витрати під час штукатурення сягають 7-8 кг на квадратний метр, тож дозволити собі придбати кілька центнерів для одного приміщення може не кожен. Тому сьогодні найчастіше штукатурять старим добрим цементно-піщаним розчином (з вапном для внутрішніх робіт).
Шпаклівка
Найвідоміший вид сухих сумішей, який найчастіше використовується. Застосовується під час ремонту житла, дозволяє латати звичайну цементну штукатурку, заповнювати щілини і нерівності в стінах та стелі. Шпаклівки бувають кількох видів, залежно від поверхні, що ремонтується, та стадії робіт. Так, для латання бетонних поверхонь виготовляються суміші на цементній основі, для звичайних стін – на гіпсовій. Тобто, сірого кольору (стартова), білого і супербілого (фінішна). Для роботи з гіпсокартоном існують спеціальні шпаклівки, які дозволяють найкраще заповнювати щілини та заглиблення, зроблені кріпленням.
Сухі клеї
Ще один вид сумішей, які набули значного поширення, клеї для плитки та інших облицювальних матеріалів. Поділяються на два види – для викладки та для затирання швів.
Купуючи клей для плитки, обов’язково треба з’ясувати, чи розрахований він і для настінного облицювання, і для підлоги, чи тільки для одного з цих видів. Також слід врахувати, що кахель і гранітна плита мають різну вагу, тож клей для них потрібен різний. Для зовнішніх і внутрішніх робіт також виготовляються різні суміші.
Перед початком плиточних робіт варто вирівняти поверхню стіни. Шпаклівка дешевша за клей, тож витрати на ремонт будуть меншими. Підготовка підлоги потребує більш ретельного підходу.
Використання затирань для швів дозволяє посилити гідроізоляційні властивості плитки, покращити зовнішній вигляд. Затирання роблять через 1-3 дні після викладання плитки, після висихання шви шліфують. Такі суміші виготовляють найрізноманітніших відтінків, щоби можна було підібрати відповідний до кольору плитки.
Вимоги до підготовки поверхонь до роботи з усіма сухими сумішами приблизно однакові. Основа має бути сухою, твердою, очищеною від бруду, жирів, на гладких поверхнях слід зробити "насічку" для кращого схоплення. Стіну чи стелю спочатку грунтують або змочують водою. Розібратися самостійно з вимогами до роботи нескладно. Суміші розводяться водою, а кількість води, час затвердіння та інша інформація друкується на упаковках. В інструкціях також наводяться дані про рекомендовану товщину шару, температуру суміші та повітря.
Найвідоміші марки сухих будівельних сумішей, широко представлені на українському ринку, – Ceresit, ABS, Knauf, Ферозіт – як імпортні, так і вітчизняного виробництва.
3-09-2005, 19:55
0
2 746