- Фарбуючи кімнату, не відчиняйте в ній вікна та двері. Протяг, струмені холодного чи вологого повітря порушать рівномірність висихання фарби.
- Нові щітки попередньо занурте у воду на 1 годину – це дозволить убезпечити щетину від випадіння. Перед роботою олійними фарбами намочені щітки слід просушити і попрацювати ними 20-30 хвилин по грубій штукатурці чи по цеглі, змочивши у фарбі. При цьому щетина, яка виступає, вирівнюється.
- Змивати зі стін побілку – дуже брудна робота. Але якщо змастити стіну клеєм для шпалер, дати йому підсохнути і знімати побілку шпателем або скребком, бруду і пилу майже не буде.
- Фарбу краще наносити тонким шаром. Два або три тонкі шари фарби завжди міцніші за один товстий.
- Передусім фарбують стелю. Останній шар фарби чи побілки треба наносити щіткою обов’язково у напрямку світла (вікна). Інакше, як би акуратно не виконувалася робота, сліди щітки будуть помітні.
- Поверхню, подібну до воскової, можна отримати, нанісши поверх фарби шар розведеного клею ПВА. Щоб отримати потрібний колір, клей розводять водою, підфарбованою акварельною фарбою.
- Зберегти фарбу на тривалий час і убезпечити від "обростання" сухою плівкою допоможе тонкий шар олії, налитої поверх фарби в банці.
12-02-2005, 20:14
0
2 136