
- Посидіть на дивані, бажано навіть лягти. Зверніть увагу, чи не виїжджає при цьому висувна частина меблів (таке трапляється досить часто!).
- Хоча б двічі самостійно розкладіть і складіть диван. Оцініть, чи вам зручно і чи міцні конструкції. Можливо, є сенс пошукати диван з іншим механізмом.
- Огляньте ящик для білизни, якщо такий є. Він має бути сухим, охайним. Знак тривоги – обтягнутий тканиною ящик: саме так виробники приховують недоліки матеріалу чи конструкції.
- Виміряйте товщину м’якої частини. У спинці вона має бути не меншою 80-100 мм.
- Зважте на ніжки: металеві підходять лише для килимового покриття. В усіх інших випадках вони мають бути дерев’яні або пластмасові.
- Блискавка на обивці ще не гарантує, що її можна знімати і прати – часом це просто декоративний елемент, який до того ж маскує недоліки швів.
- Дізнайтеся якнайбільше про виробника. Серйозне підприємство дає на м’які меблі гарантію не менш ніж на 18 місяців. Намагайтеся купувати меблі у фірмовому магазині фабрики, а не у звичайному меблевому.
- Уникайте диванів, деталі яких виконані з ДСП. По-перше, це дуже неекологічний матеріал, по-друге, такі меблі дуже важкі та недовговічні.
- Пам’ятайте, що безкоштовна доставка, яку декларують продавці, – здебільшого лише до під’їзду.