Перший пункт десантування – курорт "Буковель". Ще за 20 кілометрів до "Буковелю" обабіч дороги можна побачити оголошення про вільні місця у приватних садибах (в середньому 60 гривень з особи). Власне, на курорті ціни значно вищі. Наприклад, проживання у найпростішому номері дерев’яного котеджу коштуватиме 395 гривень за двох. Двомісний номер у готелі "Піги" за 14 кілометрів від курорту вартує 150 гривень.
Проте у "Буковелі" все значно пафосніше. 25 котеджів вміщують 98 номерів різного класу. Якщо хочеться відпочити "на всю котушку", можна замовити люкс за 1800 гривень. Харчування у престижному ресторані мережі "Козирна карта" обійдеться приблизно у 100 гривень. Фішка меню – чай на травах.
Більш скромно похарчуватися можливо хіба що у піцерії "Фелічіта". Піца коштує приблизно 25 гривень (до речі, вибір піц дуже великий), а кухоль пива – 8. На вулиці можна зігрітися глінтвейном за 10 гривень.
На курорті безліч підйомників. Є бугельні, двомісний і чотиримісний. Вибір лиж також вражає: тисяча комплектів колекцій 2004-2005 років, а також тридцять комплектів бігових лиж для класичного і вільного ходів. Окрім того, є двісті сноубордів і сноумобіль. Щоправда, прокат останнього – не з дешевих. За 15 хвилин кайфу доведеться викласти сто гривень.
Лижні траси оснащено сніговими гарматами і ратраком, котрий постійно приводить їх до ладу. Довжина трас – від 1000 до 4000 метрів. Одна з трас освітлюється.
Враження дещо псують черги біля підйомників. Іноді доводиться чекати півгодини, а то й більше.
Важлива деталь: ціни на більшість послуг у "Буковелі" відрізняються, залежно від сезону. Одні з найвищих тарифів існують зараз (це "Високий сезон"). "Низький сезон" настане у другій половині лютого і тарифи "впадуть" на 15 відсотків. У березні за послуги можна буде платити ще менше.
Далі ми вирушили до Буковинських Карпат – на перевал Німчич. Офіційне відкриття гірськолижного комплексу "Німчич" відбудеться 6 лютого, але тут вже багато клієнтів. За день на трьох спусках катається 180 – 200 людей. Бугельні підйомники мають ласкаві назви: "Танюша" (для дітей), "Настуся" (для початківців) і "Софійка" (для професіоналів). Траси розрівнюються і освіжаються ратраком. Розмаїття лиж і сноубордів досить велике, і тарифи на прокат вигідно відрізняються від інших курортів. Кафе розташоване просто біля траси. Тут можна посмакувати "гуцульським" чанахі за 7 гривень, шашликом із сьомги за 10. Любителів зігрітися алкоголем ціни теж не шокують. Однак тоді кататися на лижах не рекомендується.
Траси освітлюють, і незабаром можна буде кататися до пізнього вечора. Професіонали стверджують, що кататися на Німчичі – саме задоволення.
На Німчич можна їздити групами. Принаймні так радить завідувач кафедри туристичної анімації і соціально-гуманітарних технологій російської міжнародної академії туризму (Москва) і керівник проекту "Німчич" Володимир Борець:
– Якщо ви хочете відпочити на славу, краще зв’язатися з нами завчасно. Із кожною групою працюватиме професіонал, котрий покаже усі принади гірськолижного відпочинку.
Колективна поїздка на Німчич вартує 55 гривень за добу з людини (проїзд із Чернівців і назад та харчування). Усі інші послуги оплачуються окремо.
Родзинкою відпочинку на Німчичі є польоти парапланом над гірськими схилами. Навіть тих, хто не вміє, навчать техніки парапланінгу, катання на лижах і сноуборді.
Навколо Німчича розвинена готельна інфраструктура, тож не обов’язково жити у наметах. Зовсім недалеко комплекс "Легенда Карпат", а також дешевші кімнати у приватному секторі.
Кореспондентам "МБ" за день вдалося відпочити так, що аж ноги відвалювалися, заплативши не більше сотні гривень за одного.
А для дуже зайнятих людей невеличкий лижний комплекс є на Цецино. Тут тарифи дешевші, однак і послуг менше.
Ціни на послуги
Комплекс "Перевал Німчич"
- разовий підйом – 3 грн
- разовий підйом на Бебі-ліфт (для дітей) – 1 грн
- послуги спортивного інструктора (ос./ год.) – від 50 грн
- зимовий парапланінг – 100 грн
Прокат:
- гірські лижі (V.I.P. – "ROSSIGNOL") – 50 грн
- гірські лижі (V.I.P. – "BLIZZARD") – 40 грн
- дитячі гірські лижі – 30 грн
- Сноуборд – 50 грн
- Санчата – 10 грн
Харчування:
- Ланч та снек (комплекс) – 12 грн
- Гарячий обід – 8 грн
- Фуршет, банкет, пікнік – від 75 грн
Проживання:
- Економ-категорія – 35 грн
- Люкс-категорія – 100 грн
- V.I.P.-категорія – 250 грн
- сауна (2 ос./год.) – 15 грн.
Курорт "Буковель"
- разовий підйом – від 3 грн на бугельному підйомнику до 10 грн на чотиримісному крісельному
- денний абонемент – від 70 до 115 грн
- послуги спортивного інструктора (1-2 ос.) – 80 грн/год., 300 грн/день;
- для дітей від 2 до 4 років – 50 грн за урок
Прокат ("Високий сезон"):
- гірські лижі (V.I.P. 2004-2005 років) – 250 грн
- гірські лижі (колекція 2004-2005 років) – 70 грн
- гірські лижі (колекція 2003-2004 років) – 50 грн
- дитячі гірські лижі – 50 грн
- сноуборд – 60 грн
- дитячий сноуборд – 45 грн
Харчування:
- у ресторані "Козачок" – 100–200 грн
Проживання ("Високий сезон"):
- напівлюкс-категорія (2-місний) – 395 грн
- V.I.P.-категорія (люкс) – 1800 грн
- сауна (1ос./год.) – 30 грн.