
Насамперед потрібно ліквідувати джерело сирості. Наприклад, на стіну може ззовні потрапляти вода – протікає дах чи стічна ринва, або приміщення недостатньо провітрюється та прогрівається. Коли виявили та усунули першопричину сирості, можна приступати до основного "лікування". В одному з магазинів продажу будівельних матеріалів розповіли, що з появою ознак сирості потрібно здерти штукатурку з поверхні і просушити хворе місце розчином мідного купоросу – 100 грамів речовини на літр води. Через тиждень протерти розчином знову, якщо потрібно – ще раз через декілька днів. Поспішати не потрібно, якщо недостатньо висушите поверхню, сирість обов’язково з’явиться знову, навіть якщо ви зашпаклюєте дорогою протигрибковою сумішшю. Коли сирість незначна, кілька разів такого просушування може вистачити. Мідний купорос продається недорого у магазинах будівельних матеріалів, а також у квіткових магазинах.
Далі можна застосовувати протигрибкові суміші. Чернівецькі магазини будматеріалів пропонують декілька різноманітних засобів: "Пума" коштує вісім гривень за літр, аерозольна суміш "Рифас" ефективна, за словами продавців, тому і значно дорожча, але у продажу знайти її важко. Є також у продажу гідроізоляційна суміш, яку потрібно додавати до розчину під час штукатурення поверхонь. Майже кожен магазин будматеріалів може запропонувати засіб боротьби із сирістю у квартирі. Продавці детально розкажуть, як ним користуватися і у яких кількостях.
Деякі фірми пропонують більш дорогі, але доволі ефективні засоби, які треба застосовувати комплексно. Наприклад, комплекс "BioRid" складається з трьох компонентів – очищення, грунтування та покриття, які послідовно очищають поверхню від грибкових проявів, закріплюють цей ефект і попереджують його появу. За словами фахівців, цей засіб здатний боротися не лише із сирістю, але й із задавненим грибком. Грибок поселяється на вже мокрій основі і швидко розмножується у сприятливому середовищі. А причиною може стати звичайне явище конденсату, коли температура ззовні значно нижча за температуру всередині. А засіб "BioRid" попереджує появу конденсату, висушує поверхню, вбиває грибкові спори. Однак цей засіб можна застосовувати не в усіх випадках. Остання складова – покриття – фарба спеціального складу, і щоби протигрибкова дія засобу не порушилася, зверху на неї не бажано клеїти шпалери чи фарбувати іншою фарбою. Коштує засіб недешево – від 15 євро за літр кожної складової.
Водночас спеціалісти закликають не поспішати виводити сирість та грибок першим ліпшим засобом. Насамперед проконсультуйтеся з фахівцем, який запропонує правильний спосіб боротьби у кожному випадку.
Причини сирості у помешканнях:
- недостатнє провітрювання та просушування;
- недостатня гідроізоляція стін;
- пошкоджений дах, ринви;
- стіни квартир виходять на північ, у тінь дерев, будинків;
- несправне сантехнічне обладнання у підвалах, порушений фасад будинку.