Уряд пропонує Верховній Раді відмовитися від цієї ідеї. Кабмін стверджує, що банк приречений на порушення нормативів, визначених банківським законодавством. Це призведе до дестабілізації роботи банку, бо в державному бюджеті обмежені можливості у виділенні засобів для формування статутного фонду банку.
У разі виникнення фінансових проблем з банком держава повинна буде за рахунок бюджету поповнювати його капітал. Крім того, на думку урядовців, функції новоствореного державного земельного іпотечного банку збігатимуться із функціями вже існуючої Державної іпотечної установи.
Довідка. Державна іпотечна установа – проект Міністерства фінансів. Завдання нещодавно створеної іпотечної установи полягає у залученні житлових інвестицій і передаванні коштів населенню через комерційні банки. Але, за словами фахівців, ця організація поки що здійснює кілька пілотних проектів і серйозної конкурентоспроможності може так і не набути. Але в разі успішного запровадження державної програми підтримки іпотеки кредитні ставки зменшаться до 5-9 відсотків. Державна іпотечна установа починає працювати на здешевлення позик із п’ятьма банками: "Укрсиббанком", "Укрсоцбанком", "Приватбанком", "Правексбанком" та "Укрексімбанком".