Коли йти до гуртівні?
Так склалося, що у моєму житті чудово поєдналися дві обставини: маніакальна тяга до економії та квартира навпроти гуртівні. Як самі розумієте, спостереження за цим об’єктом веду з дня її заснування, а тому залюбки дам пару рекомендацій.
Найперше – це уникати гуртівень за 1-2 дні до свят, якщо у цьому немає необхідності. Інакше ви простоїте у черзі до каси із пакетиком майонезу та кульком чіпсів хвилин сорок. Чи варта економія у 23-45 копійок такої жертви? Навряд чи.
Також багато людей у гуртівнях у п’ятницю ввечері та у суботу після обіду.
Яку гуртівню обрати?
Це тема окремої розмови, але мої багаторічні спостереження свідчать: певної закономірності, що "там завжди дешевше м’ясо, а там – крупи", немає. Ціни стрибають і коливаються, а тому слід виходити з того, яким транспортом будете добиратися туди і назад. Якщо ви витратите дві гривні на маршрутку, а економія становитиме усього 3 гривні, настрій буде зіпсовано.
Що купувати
і скільки?
Щоби не бути голослівною, наведу калькуляцію останніх відвідин.
Придбано:
Яйця – 30 штук за 10 гривень 80 копійок (36 копійок – штука, а в магазині – 40 копійок). Економія – 1 гривня 20 копійок.
Кава "Галка" – 3 гривні 29 копійок (у магазині – 3 гривні 50 копійок). Економія – 21 копійка.
Маргарин – 1 гривня 33 копійки (1 гривня 50 копійок). Економія – 17 копійок.
Сметана – 3 гривні 14 копійок (3 гривні 40 копійок). Економія – 26 копійок.
Вермішель "Мівіна" – 44 копійки. Економія на п’яти пачках – 30 копійок.
Сік 250-грамовий – 1 гривня 38 копійок. Економія – 12 копійок.
Йогурт – 1 гривня 34 копійки. Економія – 16 копійок.
Олія – 6 гривень 50 копійок. Економія – 20 копійок.
Такий собі скромний набір "Що би перекусити ввечері", а проста калькуляція свідчить, що зекономлено майже три гривні. За все сплачено майже 30 гривень, а отож ми нібито отримали десятивідсоткову знижку. Непогано і виправдано, якщо гуртівня – через дорогу від дому. Тоді при виході можна ще купити фантастичний рулон паперу за 1 гривню 80 копійок (кілометрів 150), й життя засяє яскравими фарбами зекономленого "трьошника".
Якщо ж гуртівня далеко, слід порахувати вартість проїзду (бензину), але ясно одне: закуповуватися тоді вигідно не менш, ніж на 100-150 гривень.
Чого не варто купувати?
Чомусь у гуртівні поблизу мого дому дорогі овочі. Принаймні копійок на 10-30 дорожчі, ніж на базарі. Але й тут є свій плюс: взимку вони не перемерзлі, як на ринку, а влітку відпадає потреба товктися у базарному натовпі.
На гривню з копійками дорожче куряче м’ясо. Ніжне м’ясце акуратно нарізане й виглядає симпатично, але ж ми прийшли економити!
На жаль, слід дуже уважно вивчати терміни придатності продуктів. Днями вже біля каси помітила, що маргарин вже днів десять непридатний до вживання. Зніяковіло повідомила про це продавцеві, яка напрочуд ввічливо, але здивовано сказала: "То покладіть на місце".
До речі, цікава річ: на гуртівнях дуже уважні продавці й ненав’язлива охорона, на відміну від багатьох великих магазинів самообслуговування, де на тебе дивляться так, що одразу почуваєшся злодієм.
Куди подіти зекономлені гроші
Що на гуртовні фантастично дешеве?
Будете сміятися, але ...пиво. Якщо у місті відлік цін на цей напій починається з двох гривень за півлітрову пляшку, то тут 1гривня 56 - 1 гривня 71 копійка. Майже на гривню дешевші більшість сортів горілки.
Дрібниця, але приємно, коли до пляшки з олією прив’язують кришки для консервування чи декілька грамів борошна. Зрозуміло, що хід доволі примітивний, але нашій людині приємно. Халява!
17-03-2005, 16:33
0
1 988