Тому я вирішила з’ясувати, звідки пляшки з цими напоями з’являються у руках підлітків. Дивно, але продавці запевнили мене, що алкоголю школярі не вживають і ніхто їм його не продає. А працівники одного з магазинів навіть сказали, що пиво купують лише студенти.
Щоправда, самі школярі розповідають про свої смаки зі значно більшою радістю. Спілкуючись з ними, я дізналася, що майже всі хлопці обирають пиво, а більшість дівчат надають перевагу джин-тоніку та ще деяким слабоалкогольним напоям: ром-колі, бренді-колі, шейку. Запитала, як вони купують ці напої, якщо у нас такі законослухняні продавці? "Про паспорт ніхто не питає", – відповіла дівчина років п’ятнадцяти. А за словами одного з опитуваних неповнолітніх, відміна обмежень щодо продажу слабоалкогольних і алкогольних напоїв неповнолітнім тільки полегшила би життя школярів, і їм би не довелося здирати етикетки з пляшок під час перерв.
Чому школярі п’ють? Мабуть, їм не вистачає вражень. Напої часто виступають каталізатором гарного настрою. Згідно зі здійсненим мною опитуванням компанії підлітків, більшість з них у віці від 10 до 16 років вперше пробують алкогольні напої під тиском компанії, намагаючись виглядати старшими і крутішими. Але навряд чи вони розуміють, на яку небезпеку наражають власний організм.
Як повідомили в обласному наркологічному диспансері, вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв підлітками призводить до звикання та руйнує молодий організм. Наркологи також констатують порушення репродуктивної функції та збільшення випадків народження немовлят з фізичними вадами у молодих батьків, які рано почали вживати спиртне. Алкоголь знижує імунітет, збільшує ризик захворювання на туберкульоз, а також на венеричні захворювання.
Ситуацію коментує Іван ДОКІЄН, начальник кримінальної міліції у справах неповнолітніх УМВС України у Чернівецькій області:
– Наша служба систематично здійснює перевірки, особливо у нічних клубах та магазинах, які розташовані поблизу шкіл. За сім місяців 2005 року зафіксували 40 випадків недотримання правил торгівлі алкогольними напоями. Порушники (як продавці, так і власники закладів торгівлі) притягуються до адміністративної відповідальності.
За статистикою, станом на 23 серпня 2005 року, підлітками у стані алкогольного сп’яніння було скоєно 10 злочинів (минулоріч за цей же період було 19). Найчастіше це – хуліганство, завдання тілесних ушкоджень, дрібні крадіжки. До адміністративної відповідальності цього року притягнуто 23-х дорослих осіб, яких звинуватили у доведенні неповнолітніх до стану алкогольного сп’яніння.
13-09-2005, 17:06
0
2 165