Weather

Буму народжуваності ще немає

---
2 173
0
Київські акушери та гінекологи стверджують, що кількість вагітних жінок в Україні зросла практично вдвічі. За словами медиків, не останню роль у підвищенні показників репродуктивності зіграло те, що з 1 квітня цього року кожна жінка, яка народить дитину, повинна отримати 8,5 тисячі гривень.

Ми вирішили дізнатися, чи зросла кількість вагітних у Чернівцях.

Фондом соціального страхування з 1 квітня до 19 серпня було здійснено 1923 виплати (тільки для працюючих) на народження дитини на загальну суму понад 5 мільйонів 380 тисяч, повідомила заступник директора виконавчої дирекції обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Марія Киріяк.

Зросте кількість вагітних у вересні-жовтні, вважає головний лікар пологового будинку №2 Тетяна Батюкевич, коли люди остаточно пересвідчаться, що виплати на народження дитини справді реальні.

Так само каже про можливу тенденцію до збільшення народжуваності і головний лікар пологового будинку №1 Дмитро Манчуленко. Але поки що на це лише чекають.

Завідувач жіночої консультації №1 Петро Кияшко повідомив, що за ці півроку кількість вагітних у них, порівняно з минулим роком, не зросла, а навпаки зменшилася. У 2004 році з квітня по липень на обліку в консультації перебувало 683 вагітні, а за цей період у 2005 році їх є 638. І хоча цифра незначна, але поки що тенденції до різкого зростання народжуваності у зв’язку зі збільшеними виплатами немає.

– Народжуваність зросте, але переважно народжуватимуть люди бідні, для яких виплати справді великі гроші, – каже Петро Іванович. – До речі, ми вже мали випадки, коли мама народжувала, а отримані гроші використовувала не за призначенням.

Щоправда, зменшилася у нас кількість абортів. Якщо у 2002 році на 100 вагітних у нашій консультації було 53,4 випадку абортів, то у 2004 кількість зменшилася до 39,4, у 2005 кількість абортів становить 33,9 випадку. І цифра ця дуже непогана, але цілком можливо, що зменшилася вона лише завдяки тому, що з’явилися приватні клініки, у яких реєстрація кількості випадків абортів не здійснюється. Крім того, наші жінки, на щастя, почали досить інтенсивно користуватися контрацептивами.

Не стало більше вагітних і в жіночій консультації пологового будинку №2. За словами завідувача жіночої консультації Наталі Федорової, у 2004 році з квітня по липень у них налічувалося 395 вагітних, а у 2005 році з квітня на облік стали лише 376 жінок.

Наталя Петрівна вважає, що це незначний термін і говорити про бум народжуваності ще рано. Хоча на збільшення народжуваності все ж очікують, але тоді, коли люди побачать реальні гроші.

Зменшилася у консультації і кількість абортів. У 2004 році майже за півроку їх було 606, а у 2005 році за цей самий період – 480. Лікар вважає, що на це вплинуло застосування контрацепції, зменшення кількості жінок репродуктивного віку, а також те, що багато жінок виїхали за кордон.


Статистика

Найбільше народжують у селах

За даними Головного управління статистики у Чернівецькій області, з квітня по липень на Буковині зросла кількість новонароджених. Так, у 2004 році з квітня по липень в області народилося 3274 дитини, за цей же період 2005 року народилося вже 3407 дітей.

Загалом у місті з квітня по липень 2005 року зареєстровано 842 дитини, 2565 малюків зареєстровано у районах області. Найбільша кількість зареєстрованих малюків у Сторожинецькому – 443, Глибоцькому – 308, Кіцманському –282, Новоселицькому – 250 та Хотинському районах – 234. Найменше – у Герцаївському районі –114 немовлят та Новодністростровську, де за цей період народилася 21 дитина.


Нас менше 47 мільйонів

За перше півріччя 2005 року населення України скоротилося на 205,5 тисячі осіб, або на 0,43 відсотка, повідомили в прес-службі Кабміну.

Сьогодні населення України становить менше 47 мільйонів осіб. Зокрема, станом на 1 січня 2005 року цей показник становив 47,1 мільйона, 1 березня – 47,03 мільйона, 1 квітня – 46,99 мільйона, 1 липня – 46,95 мільйона осіб.

Єдине місто України, де протягом півріччя спостерігався приріст населення, – столиця Київ.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують