Weather

Найзагазованіші – центр і ринки міста

---
1 484
0
У місті 55 тисяч одиниць транспорту, з них майже 95% – з дизельними двигунами, що ще більше забруднює повітря. Ситуацію погіршує й відсутність об’їзної дороги (точніше те, що недобудовано її другу чергу), що зумовлює рух старою частиною міста ще й транзитного транспорту.

А нещодавно до редакції звернувся чернівчанин, який розповів, що часто спостерігає, як за маршруткою №5 постійно тягнуться клуби чорного диму. Він обурювався, що саме такий транспорт забруднює повітря у місті. "МБ" вирішив дізнатися, чи збільшилася кількість викидів у Чернівцях?

На автотранспортному підприємстві "Денисівка-1" запевнили, що лише нещодавно у них тривала перевірка, яка визначала стан автомобілів. Майже всі було визнано справними.

(Закінчення. Поч. на стор. 1)


– Ми перевірили автотранспорт цього підприємства, але робили це увечері, після відпрацьованого рейсу, – розповів директор міського центру організації пасажирських перевезень Ігор КОЖУЛЕНКО. – З дев’яти машин одна перевищувала норму "дозволеної задимленості" майже на 50 відсотків, друга була технічно несправна, а всі інші – справні.

Загалом, за словами Ігоря Кожуленка, зараз у місті налічується понад 55 тисяч транспорту і понад 139 тисяч в області. Майже 95 відсотків дизельного транспорту, тож повітря більш задимлене.

Під час "пробок" більше викидів

– У Чернівцях та районних центрах під час акції "Чисте повітря" перевірено майже всі автотранспортні підприємства, було оглянуто понад тисячу автомобілів – з них майже 250 призводили до порушень норм викидів, – розповідає заступник начальника обласного державного управління екоресурсів Геннадій Шнаревич. – Майже на кожному підприємстві є несправні автомобілі, викиди яких не відповідають нормативам. На шляхах області перевірено понад п’ять тисяч приватних автомобілів. Загалом призупинили діяльність майже 400 машин.

Найбільше потерпаємо від викидів вуглецю (СО) з машин, які працюють на бензині, і диму – від дизельного пального. Ці викиди шкідливі, але автомобілі були і будуть, крім того, їх стає дедалі більше.

Проблема викидів у Чернівцях актуальна ще й тому, що місто, яке проектоване за Австрійської імперії, має вузькі вулиці, і загазованість на них довго не зникає.

– Погано, що багато транспорту пересувається переважно центральною частиною міста, – вважає Геннадій Леонідович. – Свого часу ми наполягали на тому, що у центрі повинен пересуватися лише комунальний автотранспорт, бажано тролейбуси. Звісно, цього ніхто не зробить, тому було би добре, щоби у нас, як у багатьох інших містах, з’явилися підземні переходи або навісні переходи. Це дозволить автомашинам не зупинятися на пішоходних переходах, і тим самим не працювати "у холосту". До речі, це колись планувалося зробити, але нічого так і не зроблено. Автомобілі продовжують газувати на перехрестях і забруднювати повітря.

Ще за Радянського Союзу передбачалося розроблення Харківським інститутом автотранспорту наукової схеми проходження автотранспорту містом. Минуло 15 років, схеми так і не побачили, а кількість транспорту відтоді значно зросла.

Потрібно добудувати об’їзну дорогу

– До загазованості призводить і те, що автомашини пересуваються містом на малій швидкості, стоять перед світлофорами, а на "холостому ходу" кількість викидів збільшується, – продовжує Геннадій Леонідович. – Якщо машина їде 90 кілометрів, вона максимально спалює викиди, а на "холостому" – спалює їх мінімум, і кількість викидів зростає.

Найбільш загазованим фахівці вважають території ринків, наприклад, на Калинівському, на ринку на вулиці Зеленій. Там дуже велика кількість транспорту, який пересувається на малій швидкості чи стоїть у "пробках". Подібна ситуація і на центральних вулицях старого міста – Головній, Богдана Хмельницького, Руській, Університетській. Для того, щоби покращити ситуацію, потрібно добудовувати об’їзну дорогу, бо до міста в’їжджають також транзитні автомобілі.

Звісно, не було таких випадків, щоби хтось отруївся викидами автомобілів, але з кожним роком збільшується кількість автомобілів і, відповідно, збільшується кількість викидів у повітря.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують