RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Жінку мало не засипали піском

"Ми проживаємо на вулиці Олега Кошового у будинках №47, 49, 51, 53А, і наші сади межують з територією міського шляхово-експлуатаційного підприємства. Вже протягом декількох років водії підприємства самоскидами звалюють побутове сміття до наших огорож і потім грейдером сунуть на наші території. Ми зверталися до інженера підприємства з проханням не скидати сміття.

На наші прохання, на жаль, ніхто не зважив. Більше того, 17 травня о 18.00 самоскид знову скинув сміття з каналізації. Одразу за ним грейдер загортав це сміття мокрим піском, щоби нічого не було видно.

Ми це побачили і звернулися до водія грейдера не засипати сміття. Але замість цього водій різко рушив уперед, збив з ніг одну з жінок і майже по пояс засипав її піском. Крім того, водій ще й сварився, погрожуючи її цілком закопати зі сміттям.

Зранку ми звернулися зі скаргою до начальника, який пообіцяв, що все сміття вивезуть. Але ще досі ніхто нічого не зробив. Величезний стихійний смітник так і не прибрали". Салован Н., Заблодська І., Ангелова Т., Сафтенку М., Антонович М.


Людмила ОСАДЧУК

Ми звернулися за коментарем до начальника міського шляхово-експлуатаційного підприємства Михайла ОЛЕКСЮКА.

– Такий конфлікт у нас справді був, але я намагаюся його залагодити, – каже Михайло Георгійович. – Наше сміття – це переважно так звані "зливньовки", його відвозимо до Чорнівки. Не буду приховувати, можливо, водії, якщо залишається якесь сміття і викидають його, хоча це не дозволено. Після цього випадку я вжив заходів. На територію підприємства можуть тепер заїжджати завантажені машини лише піском чи гравієм. Крім того, мешканці просять, щоби поставили огорожу з плиток. Ми погоджуємося із цим і маємо намір її робити.

На скаргу мешканців, з якою ми звернулися до відділу з питань благоустрою та санітарно-екологічного стану Шевченківської ради, теж відреагували і запевнили, що сміття незабаром приберуть.

За викинутий бруд стягнуть лише від

17 до 119 гривень

Дуже часто водії, які не хочуть платити за кожен куб викинутого сміття на звалище (1 гривню 20 копійок), викидають його просто на якійсь вулиці, переважно у секторі приватних забудов. А штраф за створення стихійного смітника, як і минулого року, залишається мізерним: 17-51 гривня – для фізичних осіб, 119 гривень – для підприємств.

Списки порушників надає ДАІ

– Якщо люди, котрі проживають у Шевченківському районі, побачили, що викидають сміття у недозволеному місці, потрібно телефонувати до нас – у відділ з питань благоустрою та санітарно-екологічного стану, – розповідає начальник відділу Микола МАРЧАК. – З нами мешканці досить часто співпрацюють. Найчастіше звертаються зі скаргами з вулиць Вашківської, Вижницької, Стрийської. Якщо нам телефонують, ми наступного дня виїжджаємо і з’ясовуємо ситуацію, розпитуємо людей. Якщо повідомляють номер машини, у такому разі "вираховуємо" порушника з допомогою ДАІ. Наприклад, нещодавно працівники ДАІ надали нам два списки водіїв, які викинули сміття у недозволеному місці. Будемо їх розшукувати. А якщо смітники створили самі мешканці, збираємо з них гроші, замовляємо трактор і вивозимо сміття.

Сміття чекатиме

до осені

– Погода завадила ліквідувати стихійні смітники під час місячника благоустрою, – стверджує начальник відділу з питань благоустрою та санітарно-екологічного стану при виконкомі Першотравневої ради Михайло ВОВЧУК. – Ми планували, що нам у прибиранні допоможуть учні з 16 шкіл, домовилися з транспортом для вивезення сміття. Але почалися дощі, і, гадаємо, тепер це зробимо вже восени.

За словами начальника відділу, найбільше проблем у них зі смітником на вулиці Орловській, де він загрожував зсувом. Міська рада виділила 58 тисяч гривень, аби його ліквідувати. Крім того, на контролі смітники на вулиці Вапнярській і Білоруській. Часто звертаються зі скаргами з вулиць Винниченка та Жасминової.

– Якщо людина побачила, як викидають сміття, нехай лише зателефонує нам і повідомить номер машини. А ми вже звернемося до даішників, які завжди люб’язно допомагають нам знайти власника, – розповідає Михайло Вовчук. – Нинішнього року оштрафували таким чином п’ятьох водіїв. Хоча штрафи зовсім незначні.

Стихійні смітники створюють самі мешканці

– Для того, аби не виникали стихійні смітники , штраф повинен бути 500 гривень, – вважає начальник відділу з питань благоустрою та санітарно-екологічного стану при виконкомі Садгірської районної ради Уляна МОСКАЛЮК. – Є такі люди, які кажуть, що заплатять тих "нещасних" 50 гривень, а сміття все одно викидатимуть туди, куди викидали. Тому можу стверджувати, що у більшості випадків смітники створюють самі мешканці вулиць.

Цього року в Садгорі ліквідували 47 стихійних смітників. Вони виникають здебільшого в одних і тих самих місцях: це зазвичай береги річки Прут та тупики на вулицях Моріса Тореза, Вишневецького.

У відділі сподіваються, що сміття у районі тепер буде менше, адже, згідно з рішенням міської ради, організовано вивезення сміття з приватної забудови.


Від редакції

Без номера машини сміття не приберуть

Кореспондент "МБ" теж спробував поскаржитися на стихійний смітник на своїй вулиці в один з відділів з питань благоустрою та санітарно-екологічного стану.

Працівник відділу порадив записати номер машини, яка викидатиме сміття у забороненому місці, і тоді телефонувати їм. У такому разі вони зможуть через ДАІ дізнатися, хто власник, і притягнути його до адмінвідповідальності.

– А ще краще не дозволяти викидати сміття у себе на вулиці. Ви ж не сама живете на вулиці, ось і спробуйте разом із сусідами заборонити це робити водіям, – порадили по телефону. Про прибирання сміття зауважили, що це наглядова організація, і вони не прибирають сміття, а можуть лише скласти адмінпротокол. З приводу прибирання потрібно звернутися до підприємств, які займаються цим.

На одному з підприємств, яке вивозить сміття, повідомили, що сміття збирають лише з контейнерів. А стихійні смітники повинні прибирати або водій, якого оштрафують інспектори відділу з питань благоустрою та санітарно-екологічного стану, якщо знатимуть номер машини, або ЖРЕП.

У ЖРЕПі за повідомлення про стихійний смітник подякували, але знову попросили назвати номер машини порушника. Працівники ЖРЕПу розповіли, що смітник, який створили самі мешканці, вони і прибирають. А якщо сміття викинули з машини, обов’язково потрібен її номер, аби знайти порушника. Коли ми сказали, що номера не знаємо, запевнили, що забруднену територію обстежать і, можливо, нададуть транспорт для прибирання. Але у подальшому попросили повідомляти номер машини, щоби порушник сам прибрав викинуте сміття.


корисні адреси

Про стихійні смітники повідомляйте. У відділах з питань благоустрою та санітарно-екологічного стану при виконкомах районних рад запевнили, що чекають на дзвінки-скарги і готові на них відреагувати.

- тел. 3-62-23, 3-50-94 (Шевченківський район).

- тел. 6-28-04 (Першотравневий район).

- тел. 59-05-40 (Садгірський район).

Редактор: admin
7-06-2005, 14:48
Коментарів 0 Переглядів 1 987

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.