RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Хвороба від насолоди чи легковажності?

Нещодавно містом поширилися чутки, що у Чернівцях спалах епідемії сифілісу. Однак, як повідомили нас в обласному шкірно-венерологічному диспансері, епідемії немає. Щоправда, у середині 90-х років область посідала перше місце у країні щодо захворюваності на сифіліс. Зокрема у 1995 році кількість хворих становила 216 осіб на 100 000 населення. За словами лікарів обласного шкірвендиспансеру Наталі Моїсєєвої та Ірини Прохорової, це була велика цифра для такої малої області.

Не варто займатися самолікуванням

– На сьогодні ситуація дещо змінилася, – каже лікар шкірвендиспансеру Ірина ПРОХОРОВА. – Останніми роками захворюваність знижується. За 2004 рік зареєстровано 39,4 хворих на 100 000 населення. Та все одно ця цифра висока для нашої невеликої області. Ми й надалі перебуваємо на одному з перших місць щодо захворюваності на сифіліс. Щодо спалаху захворювання, наприкінці року завжди спостерігається зростання. Сифіліс зазвичай "підхоплюють" улітку, але у листопаді-грудні закінчується інкубаційний період хвороби, тому й з’являється більше хворих. Хворіють не лише бомжі і соціально неадаптовані особи. Є серед пацієнтів і люди з вищою освітою, і студенти, і молодь. Це переважно ті, хто не дуже серйозно ставиться до вибору сексуального партнера і до свого статевого життя.

За словами Ірини Миколаївни, попри те, що кількість хворих зменшилася, змінилася "якість" хвороби. Багато хто займається самолікуванням і тим самим шкодить собі. Коли хворі все-таки потрапляють до лікаря, хвороба вже переходить у приховану стадію і тяжко виліковується.

– Вони знімають за допомогою ліків первинну симптоматику, але хвороба все одно не зникає, – стверджує лікар. – До речі, реєструється у клініці більше жінок. Але це не пов’язано з тим, що вони хворіють частіше. Жінки більше звертаються до лікарів, а чоловіки – займаються самолікуванням, внаслідок чого після проведення лікування може розвинутися серорезистетна форма. А це означає, що остаточна санація організму від сифілісу не відбулася. Тож варто усвідомити, що сифіліс – така хвороба, від якої не можна втекти.

Відмова від лікування – це кримінал

З приводу обстеження кожна людина може звернутися до приватної клініки. Але остаточний діагноз сифілісу має право встановити лише профільна лікувальна установа – шкірвендиспансер. Адже це соціальна хвороба. За хворим тягнеться "епідемічний ланцюг", і тоді у небезпеці опиняються оточуючі. Якщо захворів хтось з членів сім’ї, то лікування повинен пройти кожний. Вся проблема полягає у тому, що існує небезпека заразитися сифілісом контактно-побутовим шляхом. Крім того, сифіліс може призвести до вроджених вад у дітей, які народилися від хворих матерів, котрі не лікувалися. Саме тому людина, яка заразила іншу венеричною хворобою, знаючи про свою хворобу, карається згідно з Кримінальним кодексом України (стаття 133), виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий термін.

У 1992 році в Україні з’явився закон про анонімні служби, а вже у 1993 – у шкірвендиспансері почала працювати анонімна служба. Людина лікується під кодом, тобто ніде не зазначається її ім’я. Але вона зобов’язана розповісти про усіх своїх статевих партнерів. Лікування пропонується, залежно від обставин – платне і безкоштовне – та підбирається до кожного індивідуально.

Також тепер, щоби виїхати за

кордон, потрібно подати довідку зі шкірвендиспансеру, що людина не перебуває на обліку у нашому закладі і у неї немає статевих хвороб. 
Редактор: admin
10-02-2005, 19:27
Коментарів 0 Переглядів 3 914

Теги -

У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.