Настав час для щеплення від грипу

---
1 844
0
У жовтні-листопаді настає час для імунізації проти грипу. Якщо зараз зробити щеплення однією з протигрипозних вакцин, імунітет сформується якраз до періоду ймовірної епідемії, тобто приблизно за два місяці. Про особливості цьогорічної вакцинації ми запитали у завідувача епідвідділу обласної санепідемстанції Юрія Падурару.

– Цього року вакцини, які зареєстровано в Україні, дещо змінено, можна сказати, вдосконалено. Згідно з рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, до їх складу додано ще п’ять компонентів, які роблять вакцини активними щодо більшої кількості штамів вірусу. Зокрема, це А/Нова Каледонія, А/Каліфорнія, В/Шанхай, В/Джангсу, В/Джимин.

– А які саме вакцини актуальні цього року в Україні?

– На сьогодні їх п’ять: французька "Ваксигрип", бельгійська "Флюарикс", голландська "Інфлувак", російська "Грипол", швейцарська "ІнфлексалВ".

– Яка між ними різниця?

– Різниці немає. Це просто різні комерційні назви однієї вакцини від різних країн-виробників.

– То навіщо потрібні аж п’ять, якщо можна було б обрати якусь одну?

– Річ у тому, що фармацевтичні підприємства не встигають забезпечувати потреби у протигрипозній вакцині. І якби ми обрали, наприклад, лише французьку чи бельгійську – тому заводу довелося би працювати практично лише на Україну.

– До речі, чому в нас досі немає вітчизняної вакцини?

– На жаль, у нас поки що немає референс-лабораторії з грипу. Така лабораторія дає остаточний висновок, який саме вірус грипу циркулює в даний момент у країні. Доки такої лабораторії немає, не можна говорити про серйозні дослідження грипу. Але до 15 грудня цього року її повинні створити, згідно з указом президента.

– Чи всім потрібне щеплення проти грипу?

– Це справа добровільна, але є категорії громадян, яким особливо рекомендована вакцинація. Насамперед, діти – дошкільнята, які відвідують садочки, школярі, студенти, – а також персонал навчальних і медичних закладів, працівники сфери послуг, торгівлі, транспорту, військові. Дуже рекомендуємо зробити щеплення людям похилого віку – старшим 60 років, а також особам із хронічними захворюваннями серцево-судинної, ендокринної, дихальної систем.

– Де і як здійснюється вакцинація?

– Зараз чимало керівників підприємств, організацій та цілих відомств взяли на себе цю справу і закуповують вакцину для співробітників. Тож багато хто має можливість зробити щеплення безкоштовно. Якщо ж ні – то кожен сам може виявити ініціативу. Для цього треба звернутися до свого дільничного лікаря. У жодному разі не намагайтеся самі собі "вколоти" вакцину, адже вона має певні протипоказання, хоч їх і небагато. Крім того, перед щепленням треба виміряти температуру, а за потреби – й артеріальний тиск. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують