"Зараз дуже часто готують їжу у мікрохвильовій печі. Цікаво було би дізнатися про вплив такої їжі на організм людини". Світлана Д., м. Чернівці.
Здійснені дослідження засвідчили, що у мікрохвильовій печі відбувається лише теплова обробка їжі без будь-яких побічних ефектів, при цьому продукти зберігають свою структуру і втрачають значно менше вітамінів та корисних речовин, ніж під час "традиційного" нагрівання.
Російський інститут харчування також здійснював експертизу приготовленої у мікрохвильовій пічці їжі. Перевіряли рівень збереження вітамінів в овочевих і м’ясних стравах. Виявилося, що найцінніший вітамін С зберігається після мікрохвильової печі на 75 відсотків. А за традиційних способів приготування збереження вітаміну не перевищує 40-45 відсотків.
Все пояснюється тим, що мікрохвилі печі впливають на молекули води, які знаходяться всередині продуктів. Таким чином вони готуються не зовні, як під час варіння, а зсередини.
Оскільки мікрохвилі діють лише на молекули води, вони розігрівають продукти лише до 100 градусів, тобто до точки кипіння води, тому така їжа на смак "варена". Для рум’яної скоринки потрібно скористатися грилем, якщо він є у мікрохвильовій пічці.
Дієтологи стверджують, що використання у їжі нагрітих до високої температури жирів тваринного і навіть рослинного походження негативно впливає на здоров’я людини. А приготування у мікрохвильовій печі можна здійснити за мінімальних витрат олії чи жиру. Використовуючи мікрохвильові технології, продукти – і м’ясо, і рибу, і овочі – можна готувати швидко та загалом без жиру, що сприяє підвищенню харчової і дієтичної цінності їжі.
18-08-2005, 20:27
0
1 436