«Пляжний» шприц візьміть із собою

---
1 637
0
– Передусім потрібно якнайшвидше промити місце уколу водою з милом. Якщо є можливість – обробити спиртом. Наступний крок – дослідження шприца, на якому можуть бути залишки крові. Візьміть його з собою і зверніться до нашого центру, який розташований за адресою: вул. Головна, 137, 12 корпус. Ті, хто мешкає не в Чернівцях, можуть звернутися до інфекціоніста районної лікарні. Шприц необхідно дослідити на наявність ВІЛ, і від цього залежить, чи призначатимуть людині постконтактну хіміопрофілактику. Запас препаратів для неї у нас є.

– Наскільки ефективна ця профілактика?

– Залежить від того, як швидко звернеться людина, і від того, наскільки серйозною була "аварія" (так ми називаємо подібні контакти з вірусом). До речі, брудний шприц, на який хтось наразився, – це не єдиний шлях випадково заразитися ВІЛ. Постконтактну хіміопрофілактику призначають медпрацівникам, які травмувалися, надаючи допомогу ВІЛ-позитивним, а також жертвам згвалтувань, які зазнали насильства від ВІЛ-позитивних.

– У Чернівцях були подібні випадки?

– Останні півроку нам не доводилося призначати цю профілактику, але раніше випадки були – саме з медпрацівниками.

– Що робити людям, якщо вони наразяться на шприц все ж таки на відпочинку?

– Так само, як і вдома: обробити рану, взяти шприц і шукати місцевий центр лікування і боротьби зі СНІД. Якщо такого немає – звернутися до інфекціоніста. Головне – діяти якнайшвидше.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: