"Доброго дня, редакціє, хотіла би з вашою допомогою дізнатися про родимки. Їх у мене багато з дитинства, але з віком вони збільшуються як кількісно, так останнім часом – і в розмірах. Розкажіть, будь ласка, які причини впливають на цей процес в організмі, а також куди можна звернутися по кваліфіковану допомогу". Світлана М., смт Путила.
У середньому на тілі налічується приблизно сто родимок, які можуть бути різного характеру. У шкірі людини міститься пігмент, який захищає її від сонячного впливу. Скупчення пігменту створює родимку. В одних відбувається більше скупчення, в інших – менше. Це залежить від генетичної побудови людини і призводить до того, що налічується різна кількість родимок. Жодна родимка не подібна до іншої.
Обстежте родимки після статевого дозрівання
– Родимки – це народна назва, у медицині їх називають невусами, – розповідає завідувач третього хірургічного відділення онкодиспансеру Сергій ПОМОРЦЕВ. – Визначити, безпечна родимка чи ні, можна лише після статевого дозрівання людини. До цього віку жодних небезпек з боку родимок немає. Коли починає діяти статевий гормон, родимки до кінця диференціюються, тобто набувають своєї форми, і вже тоді фахівець може сказати, яка ж родимка небезпечна. Самостійно людина не може це визначити.
Велика кількість родимок на тілі, за словами лікаря, може свідчити про те, що у майбутньому можливі з ними проблеми. Щоби цього уникнути, варто після статевого дозрівання обстежити "підозрілі" родимки. Адже дуже часто вони знаходяться у таких місцях, де їх легко можна травмувати, наприклад, натерши якоюсь частиною одягу, а це призводить до негативних змін невусів. Невчасне обстеження може призвести до такого захворювання, як мелонома. Тому такі ознаки, як збільшення родимки, поява на ній кірочки, кровотеча повинні одразу насторожити.
Допомогу надають
в онокдиспансері
Існують родимки, які становлять серйозну загрозу для життя людини. Цьому сприяють певні умови:
- травматизація, наприклад, під час миття чи гоління,
- негативний вплив сонячного випромінювання,
- вплив хімічних факторів – кислоти, лугів тощо.
У такому разі родимка може змінювати свій колір, розмір, і це вже перші ознаки, які свідчать про те, що потрібно відвідати лікаря в онкодиспансері.
– Зараз є дуже багато косметичних кабінетів, які практикують видалення родимок і папілом, – продовжує Сергій Ігорович. – Але часто цим займаються не спеціалісти, і вони не можуть впевнено сказати, чи можна цю родимку видалити і чи буде це безпечно для здоров’я. Тому, перш ніж зробити таку процедуру у косметологічному салоні, варто обстежитися в онкодиспансері у 29-му кабінеті, де працюють лікарі, які вивчають цю проблему.
Крім того, після видалення дуже важливо дослідити родимку, щоби знати, що саме видалили і що чекає людину у подальшому.
17-03-2005, 15:59
0
7 995