Як «розшифрувати» аналіз крові

---
9 418
0
– Кожна людина має право і повинна знати про стан свого організму, в тому числі і про властивості своєї крові, сечі тощо. Але дати кваліфіковане тлумачення того чи іншого обстеження може тільки фахівець, – каже доцент кафедри пропедевтичних внутрішніх хвороб медакадемії Наталя МАЛКОВИЧ. – Треба зауважити, що встановити наявність того чи іншого захворювання, керуючись тільки аналізом крові чи сечі, практично неможливо. Лікар повинен оцінити й інші ознаки хвороби, і лише тоді можна встановлювати діагноз.

Цього разу розглянемо показники загального аналізу крові. Наша кров складається з клітин та рідкої частини – плазми. Клітини крові виконують різноманітні функції – насичують органи та тканини організму киснем, захищають нас від різних зовнішніх та внутрішніх "агресорів", забезпечують цілісність кровоносних судин.

Кров для загального аналізу береться натщесерце спеціальною голкою – скарифікатором – з безіменного пальця лівої руки. Загальний аналіз крові дозволяє дослідити її клітинний склад. Отож про функції клітин крові, їхній нормальний вміст та причини можливих відхилень від норми.


- Еритроцити – червоні кров’яні тільця, які утворюються в кістковому мозку, містять гемоглобін і є носіями кисню, необхідного всім органам та тканинам нашого тіла. У чоловіків їх має бути від 4 до 5,6 х 1012/літр, у жінок менше – 3,4-5 х 1012/літр. Збільшення кількості еритроцитів спостерігається за тривалого перебування високо в горах (гірська хвороба), у разі зневоднення організму, при захворюваннях кісткового мозку. Зменшення кількості еритроцитів характерне для анемії.


- Гемоглобін – пігмент, що міститься в еритроцитах. У структурі гемоглобіну є залізо, що здатне захоплювати кисень у легенях та віддавати його тканинам нашого організму. У чоловіків кількість гемоглобіну має бути від 130 до 175 грамів на літр, у жінок – 120-160 грамів на літр. Частіше зустрічається зменшення кількості гемоглобіну, що свідчить про анемію. Збільшення свідчить про перевищення кількості еритроцитів, зневоднення організму.


- Колірний показник – вказує на ступінь насичення еритроцитів гемоглобіном. У здорової людини він має бути у межах від 0,85 до 1,05. Як збільшення, так і зменшення колірного показника буває при різних анеміях. 2

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

18:22
У Чернівцях попрощаються із воїном Володимиром Христянином
17:57
Кожен сьомий українець готовий підняти предмет, схожий на міну - ДСНС
17:40
Стало відомо, коли попрощаються з відомою буковинською журналісткою Ларисою Сергєєвою
17:20
Що станеться з вашим тілом, якщо пити сік на ніч
16:59
Кабмін уточнив перелік осіб, які не підлягають мобілізації: зміни торкнуться студентів і освітян
16:37
У високогір’ї Карпат — сніг, мороз і штормовий вітер
16:19
Через загрозу підтоплень на Буковині рятувальники перевірили рівень води в місцевих річках
15:59
Патрульні оштрафували водія за парковку на пішохідному переході

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм