
За словами Олексія Смирнова, керівника прес-служби УМНС, область зараз не готова до попередження затоплення паводками.
У 60-80-х роках на Буковині збудували 130 кілометрів захисних дамб та берегоукріплень. Зараз вони через відсутність фінансування на утримання в належному стані почали руйнуватися.
За попередніми оцінками фахівців, у зоні підтоплень від ріки Сірет можуть опинитися щонайменше до 30 населених пунктів Сторожинецького, Вижницького і Глибоцького районів, від ріки Прут – 25 населених пунктів Кіцманського та Новоселицького районів, а також третина міста Чернівців, Дністер і Черемош загрожують Хотинському району і Путильщині.
Як повідомив заступник начальника Держкомітету водного господарства в Чернівецькій області Олександр Юсько, відповідно до "Регіональної програми захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь Чернівецької області", передбачено виділити на 2005 рік 4,7 мільйона гривень, проте надійшло лише півтора мільйона. Та й загалом ця програма, починаючи з 2001 року, фінансується лише на 24% від реальних потреб.
Як стверджують фахівці МНС, якщо восени будуть сильні паводки, можливе руйнування протипаводкових споруд у Вижниці, Берегометі, Слободі-Банилові, Чорториї, Зеленому Гаї, Тарасівцях, Боянах, Мамаївцях.
У місцях зведення дамб та берегоукріплень триває несанкціонований забір гравію та піску. Наприклад, у Новоселицькому районі неподалік від сіл Боян та Зеленого Гаю. Заступник голови Новоселицької райдержадміністрації Світлана Скрикуляк повідомила, що, за її інформацією, подекуди вивозиться до тридцяти машин гравію на день. А штрафи у розмірі 51 гривні нікого не зупиняють. Саме ця дамба врятувала Бояни, Зелений Гай і Припруття під час серпневої повені. Поки що керівництво Державного комітету водного господарства інформує про ситуацію обласну прокуратуру і сподівається на затвердження у Верховній Раді проекту збільшення покарання за подібні правопорушення до 100 неоподатковуваних мінімумів. МНС готується до рятувальних операцій у разі затоплення.