У зв’язку із поїздкою до Санкт-Петербурга у пані Наталі виникло чимало запитань до прикордонників, працівників паспортного столу і адміністрації залізничного вокзалу.
Костянтин Лісник, прес-секретар Чернівецького прикордонного загону:
З третього липня 2005 року припинено пропуск у міжнародних пунктах пропуску через українсько-білоруський кордон громадян України за внутрішніми паспортами, у яких відсутня відповідна вікова фотокартка (25 та 45 років). Тому дії прикордонників були цілком правомірними. Оскаржувати постанову прикордонників немає сенсу. Тимчасовий пропуск на в’їзд до Білорусі прикордонники не могли дати, тому що такі дії протизаконні. А турбуватися про громадян, яких висадили на законній підставі, прикордонники не зобов’язані.
Володимир Мрачковський, заступник начальника відділу паспортної, реєстраційної та міграційної роботи управління адміністративної служби міліції УМВС України в Чернівецькій області:
Паспорт дійсний до того моменту, доки особі не виповнилося 25 чи 45 років. З моменту настання вказаного віку, якщо паспорт не переоформлено, він вважається недійсним. Одразу після того, як виповнилося 25 чи 45 років, потрібно вклеїти відповідне фото. Адже перебування на території України без паспорта (особа з недійсним паспортом вважається незареєстрованою) карається адміністративним стягненням – штрафом від 17 до 51 грн або попередженням. Якщо особа з важливих причин не змогла вклеїти фото у паспорт на досягнення 25- чи 45-річного віку протягом двох місяців і є документи, які засвідчують це, тоді особу до адміністративної відповідальності притягнуто не буде. Працівники паспортного відділу переооформлюють паспорт у п’ятиденний термін. Переоформлення коштує 10 гривень.
Олександр Солобаєнко, заступник начальника вокзалу станції "Чернівці":
За проїзними документами, які наводить Наталя Анатоліївна, претензій до залізниці не може бути. Бо за документами виходить, що пасажирка 6 липня зробила зупинку на білоруській станції Горинь, пробула там добу і 7 липня вирушила далі до Санкт-Петербурга. Щоби продовжити подорож, їй довелося доплатити до вартості квитка Чернівці-Санкт-Петербург (145 грн) ще 29 гривень 55 копійок. Це плата за вільне місце того потяга, з якого її висадили 6 липня. Так записано у правилах "Укрзалізниці", адже за невикористане місце "Укрзалізниця" несе збитки. За всією логікою подій, на станції Горинь у пасажирки мали забрати квиток і компенсувати вартість непройденого шляху до Петербурга. На залізничній станції вона повинна була придбати квиток до Чернівців, владнати вдома усі справи з паспортом, тоді купувати новий квиток з Чернівців до Петербурга. Вона, як свідчать проїзні документи, вчинила шляхом "меншого опору".
Юлія Кудельницька, виконувач обов’язків завідувача квиткових кас:
У приміщенні вокзалу на стінах висять інформаційні стенди, які поновлюються щоразу, тільки-но надійде нове розпорядження чи постанова щодо нових прикордонних, митних чи інших правил, які стосуються залізниці. У коридорі є автоматичний довідник, який дасть відповіді на будь-які запитання. Потрібно уважніше стежити за оголошеннями, тому що вони важливі для пасажирів.