
Водночас секретар Ради національної безпеки й оборони України Петро Порошенко відкинув обвинувачення екс-державного секретаря України Олександра Зінченка і заявив про те, що його (О. Зінченка) відставка спрямована на підрив команди влади зсередини.
Сподівання, що скандал швидко вщухне, не виправдалися. У вівторок у програмі "24 години" на телеканалі "Тоніс" Олександр Зінченко заявив, що готовий давати покази під час судового розгляду його звинувачень на адресу вищих посадових осіб.
О пів на восьму вечора у вівторок закінчилося засідання Ради національної безпеки й оборони, яке тривало понад 8 годин. За словами прес-секретаря Президента Ірини Геращенко: "Кризи влади не існує". Але навряд чи цьому хтось повірив.
Відставка О. Зінченка, креатурою якого є голова облдержадміністрації Микола Ткач, спровокувала чутки про відставку губернатора. Однак у понеділок прес-служба облдержадміністрації оприлюднила офіційне спростування чуток щодо відставки губернатора Миколи Ткача та його позицію стосовно відставки Держсекретаря Олександра Зінченка. За словами М. Ткача, "легенди" щодо його заяви про відставку "не відповідають дійсності", а залишаються "блакитною мрією корумпованих кланів". Що ж до відставки Державного секретаря Олександра Зінченка, голова облдержадміністрації вважає, що "оскільки це рішення узгоджене з Президентом України Віктором Ющенком, – воно є політично доцільним". Добре знаючи Олександра Зінченка, Микола Ткач не має жодного сумніву, що "він і надалі буде діяти разом з командою Президента".
Коментар
Ігор Буркут,
політолог, кандидат історичних наук:
"У Зінченка є такий політичний інстинкт – завжди вчасно відійти вбік, що він засвідчив, коли покинув лави СДПУ(О) і власне зараз. Що ж до моральності у політиці, то про мораль і політику ще 400 років тому багато сказав Макіавеллі. Відтоді нічого не змінилося. Виграє той політик, який виглядає морально. Виглядає на те, що відставка ця далеко не остання. Зінченко до неї готувався і, мабуть, готував тих людей, які йому близькі. Що ж до впливу цієї відставки на регіональну політику, то зміни у регіонах напередодні виборчих баталій відбуваються лише тоді, коли ситуація в регіоні аж надто кепська або губернатор не влаштовує перших осіб держави. Ситуація у Чернівецькій області ніби не підлягає під такі параметри. Але річ не лише в регіоні. Серйозні зміни повинні відбутися на загальнодержавному рівні. Правляча верхівка стоїть на межі кризи. Треба шукати вихід, і це все-таки будуть робити не в регіонах, а в Києві. Вихід має бути кадровий: або усувати фігурантів скандалу, або оточувати себе лише ними і їм подібними".