Коментар тижня від Василя КОЖЕЛЯНКА

---
1 792
0
Смерть Аслана Масхадова, лідера чеченських сепаратистів і останнього легітимного, всенародно обраного президента Ічкерії, стала черговою ланкою у ланцюгу політичних убивств на терені колишнього СРСР. Її можна розглядати в одному ряду із замахом на Віктора Ющенка та дуже підозрілим "вчадінням" прем’єр-міністра Грузії Зураба Жванії. Закономірністю цих трагедій і драм є те, що об’єкти вдалих і – на щастя – невдалих замахів позиціонувалися як або відверто антиросійські, або дуже прозахідні політики.

Віктор Ющенко – не антиросійський політик, але, згадаймо, як його сприймали в Росії, та й частково в Україні, в період розпалу виборчої кампанії, до отруєння, – це був тоді "ворог Москви №1"!

Зураб Жванія був ключовою постаттю у виконавчій владі постреволюційної Грузії, яка взяла чітку прозахідну орієнтацію, що зіпсувало стосунки з Росією. Чого варті лише вимоги якнайшвидшого виведення російських баз з грузинської території?!

Аслан Масхадов був для Росії, радше для Кремля, страшним не тому, що очолював бойовиків (Шаміль Басаєв у цьому сенсі набагато страшніший), а тому, що невтомно закликав російську сторону до мирних переговорів. А кому той мир потрібен, якщо на війні здобуваються величезні політичні й фінансові капітали?! А що люди гинуть, то на це, з одного боку, воля Божа, з іншого – воля Аллаха.

Таким чином вимальовується зловісна геополітична конфігурація: Росію з південно-західного боку охоплює дуга політичних замахів зі смертельними вислідами і без таких. За "дивним" збігом обставин на цю дугу накладається інша геополітична конфігурація – співтовариство країн, відомих під абревіатурою ГУАМ. Особливо це стало помітним після парламентських виборів у Молдові, де місцеві комуністи підтвердили довіру до себе з боку більшості населення. Але це вже далеко не ті комуністи, які перемагали на виборах 2001 року. Їхній лідер Володимир Воронін перебрав від опозиції відверту антиросійську риторику й оголосив крутий курс Молдови на євроінтеграцію і ще крутіший – на Україну. Крім того, Кишинів закликає відновити вісь Україна – Молдова – Грузія, яка би протистояла "кремлівському неоімперіалізму". То що, виходить, тепер треба чекати на резонансне політичне вбивство в Молдові?! Чи, може, в Киргизії, де розгорається "революція юрт", за аналогом грузинської "трояндової" та української "помаранчевої" революцій?! Хай Бог милує наших колишніх республік-сестер, але вже різко загострилася ситуація на кордоні між Молдовою і Придністров’ям і невідомо, що буде в Киргизії – київський Майдан чи пекінська Тяньаньмень…

В Україні утворюється своя власна конфігурація політичних замахів. Той же Віктор Ющенко – Георгій Кирпа – Юрій Кравченко… Знову ж таки за "дивним" збігом обставин ці смерті кружляють довкола постаті колишнього президента Леоніда Кучми. Жахливо про це думати, але за законами геометрії це пекельне коло ще не замкнулося. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм