Нещодавно із Центрального парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка зник атракціон "Лавка". За тиждень механізм знову дивним чином опинився на попередньому місці. Як пояснив директор парку, атракціон відвозили ремонтувати.
Природно, налякані трагічними подіями у Тернополі та Одеській області, ми вирішили поцікавитися у адміністрації чернівецького парку: "Чи безпечні атракціони у нашому парку?"
– Відвідувачі парку можуть спокійно відпочивати, – запевнив директор парку Юрій Венгринюк. – Ремонтні роботи здійснюються постійно, так само, як і, наприклад, в автобусному парку, де машини ремонтують регулярно. Але різниця полягає у тому, що атракціони у всіх на очах, а тому будь-які дії одразу викликають жвавий інтерес. Наша робота публічна, і ми нічого не ховаємо.
Можу запевнити, що ми робимо усе на 100 відсотків, щоби відвідувачі не хвилювалися за свою безпеку. Щодня перед початком зміни інженерно-технічний персонал (слюсарі, провідний механік) перевіряють технічний стан кожного атракціону.
Після огляду вони запускають атракціон у холостому режимі. На кожну карусель заведено журнал, у якому механік ставить позначку "Випробуваний", дату випробування та підпис.
У разі, якщо є неполадки, у журналі робиться відповідний запис, і атракціон не допускається до роботи доти, доки їх не буде усунено.
Часом несправність можна усунути на місці й одразу, а часом доводиться перевозити техніку для ремонту у місця, де є спеціальні механізми та інструменти.
Щоденний контроль, як пояснив Юрій Захарійович, – це лише одна із ланок контролю за атракціонами. Регулярно до парку приїжджає спеціальна комісія з Кременчука. Це єдина спеціалізована комісія в Україні, яка обслуговує всі області. До її складу входять найкомпетентніші фахівці з атракціонної техніки. За допомогою особливих приладів вони перевіряють кожен атракціон і виносять вердикт: дати чи не дати дозвіл на його експлуатацію. Фактично комісія дає дозвіл на відкриття сезону. Без її висновку жоден атракціон не буде допущено до роботи.
Згодом створюється вже комісія із представників адміністрації парку, фахівців Держнаглядохоронпраці та представників управління культури, які засвідчують цілковиту підготовку і безпеку атракціонів.
– Отож, є спеціальна схема перевірки атракціонів, й відвідувачі можуть не хвилюватися, що у парку запустять несправну техніку, – розповідає Юрій Венгринюк.
Якщо комісія визначить, що атракціон вже відпрацював свій ресурс, то його демонтують. Було демонтовано дорослі гойдалки, старе колесо огляду "Вітерець".
Працівники парку та їхні діти регулярно катаються на атракціонах. Це свідчить про те, що усі атракціони безпечні.
На підтвердження своїх слів директор парку запросив кореспондента "МБ" прокататися з ним на усіх без винятку атракціонах.
Як розповіла в.о. директора комунального підприємства "Парк Жовтневий" Олена Білоус, підриємство підписало 3 роки тому договір про співпрацю з приватним підприємством "Агро-Бізнес". Останнє облаштувало дитячий майданчик з аквадромом, автодромом, батутом та гойдалками. Хоча ми не змогли побачити правила безпеки на паркових атракціонах. За словами Олени Білоус, вони у директора, але він у відпустці. Та завдяки тому, що у парку відсутні небезпечні атракціони, тут краще відпочити родинами, бо за кожним атракціоном закріплено відповідальну особу, яка стежить за безпекою відпочивальників, передусім дітей.
Керівництво парку також планує підписати договір про співпрацю із іншими підприємцями, які придбали би нові атракціони, наприклад, американські гірки та колесо огляду.
23-07-2005, 15:07
0
1 854