
Члени батьківського комітету ЗОШ №11 зауважили: "Найгірше те, що залежно від фінансового стану батьків змінюється ставлення педагогів до наших дітей".
"Школа повинна фінансуватися переважно державою – щоби учні були у рівних умовах. Не кожна сім’я може здати 200 гривень на новеньку парту для своєї дитини чи якийсь інший інвентар", – кажуть батьки.
– Фінансувати школу повинна держава, – каже вчитель гімназії №2 Марія РУМІГА. – У нашій гімназії фінансування відбувається за бажання батьків. За рахунок батьківських коштів збільшилася кількість годин, викладаються додаткові предмети.
Щодо проблем, пов’язаних з фінансуванням та збиранням грошей, міський голова Микола ФЕДОРУК зазначив:
– Багато років освіта недоотримувала кошти з бюджетів усіх рівнів. Нинішнього року виділено десять мільйонів гривень на фінансування освіти. Хочу додати, що ці гроші ми не забирали з житлово-комунального господарства, а отримали від приватизації землі.
Ми щиро вдячні батькам, які допомагають готувати школи до нового навчального року. З іншого боку, гадаю, педагоги не повинні займатися питаннями збирання грошей. Це повинні робити батьківські комітети та громадські організації.
– До нас звертаються батьки з приводу збирання коштів. Відтак формується негативна думка, знижується престиж освіти, і, відповідно, авторитет педагогічних працівників, – зазначила начальник управління освіти Чернівецької міської ради Валентина МАЛИШЕВСЬКА. – Тому хочу наголосити: здійснювати прийом благодійних внесків слід винятково на добровільній основі, з обов’язковим документальним оформленням. Забороняється збирання коштів педагогами і використання їх без відповідного бухгалтерського обліку.