"Ситуація серйозна": Україну відвідає делегація з Південної Кореї

Новини України / Війна з Росією
1 194
0

Цього тижня Україну відвідає південнокорейська делегація, аби поділитися даними про відправку військ КНДР до Росії та обговорити заходи співпраці. Про це заявив президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, передає Yonhap.



Такими планами президент поділився під час телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, який підтвердив, що війська КНДР були розгорнути в Курській області.

"Я сподіваюся, що під керівництвом Генерального секретаря Рютте НАТО подвоїть зусилля з моніторингу і блокування незаконних обмінів між Росією і Північною Кореєю в дусі солідарності і координації", - наголосив Юн Сок Йоль.

За його словами, південнокорейська делегація 29 жовтня проведе брифінг для Комітету ЄС з питань політики і безпеки, після чого відвідає Україну, де зустрінеться з представниками розвідки і оборони, аби обмінятися інформацією з фронту та обговорити заходи співпраці.

Також у Yonhap нагадали, що Юн провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, аби обмінятися даними про перекидання військ КНДР.

Напередодні дзвінка Юн провів окрему телефонну розмову з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, щоб обмінятися інформацією про пересування військ Північної Кореї і обговорити співпрацю з країнами-членами Європейського союзу.

"Це серйозна ситуація, коли фактичне розгортання північнокорейських військ на лінії фронту в Україні може відбутися раніше, ніж очікувалося", - наголосив президент Південної Кореї під час розмови.

Водночас президент України Володимир Зеленський повідомив, що провів телефонну розмову з президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем:

"Щонайперше подякував за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, а також за вже надану й анонсовану фінансову та гуманітарну допомогу. Обговорили залучення північнокорейських військових до російського вторгнення в Україну. Висновок один - ця війна інтернаціоналізується й виходить за межі двох держав".

За його словами, лідери країн домовилися посилити обмін розвідувальними даними та експертизою, аби активізувати контакти на всіх рівнях.

"У межах цієї домовленості Україна та Республіка Корея найближчим часом обміняються делегаціями для координації дій. Насамкінець запросив Південну Корею приєднатися до Вільнюської декларації G7 щодо двосторонніх безпекових угод на підтримку України", - додав президент.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

07:45
Яке сьогодні, 11 березня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 11 березня не буде світла
07:00
Погода на Буковині 11 березня
02:00
Свіжі фрукти чи сухофрукти: чим відрізняються і що корисніше для здоров’я
01:45
Учені розповіли, чи може арахісова паста бути джерелом білка, і як її правильно вживати
01:30
Щоб досягти кращих результатів. Коли потрібно їсти — до, після чи навіть під час тренування?
01:15
Замість кави: дієтологиня назвала чай, який бадьорить найкраще
01:00
Ці п'ять квітів цвітуть вже у березні: мають бути на кожній клумбі
00:45
Швидко і ефективно: дизайнерські хитрощі, які допоможуть підготувати будь-яку кімнату до весни
00:30
Чи потрібно на ніч вимикати телевізор з розетки: відповідь точно здивує
00:15
Справа не тільки у їжі: п'ять неочевидних причин збільшення ваги
10 березня, 2025
23:45
Який камінь вам потрібно носити: талісман за знаком Зодіаку та датою народження
23:15
Що шкодить серцю: кардіологи назвали 5 звичок, від яких слід відмовитися, щоб жити довше
22:57
Рубіо заявив, що Україні доведеться поступитися територією в рамках мирної угоди
22:50
«Головну війну Росія програла». Як боротися з російським впливом в Україні - інтерв'ю з Вахтангом Кіпіані
22:26
Центри рекрутингу за тиждень отримали понад 1100 звернень
22:00
Гороскоп на 11 березня: Ракам - самовладання, Водоліям - готовність до змін
21:43
«Безнадії поки що немає»: експерти з Чернівців - про загострення стосунків між Україною та США
21:16
Близько 4,3 мільйона українців мають тимчасовий захист у країнах ЄС, - Євростат
20:59
Такі євро радять навіть у руки не брати: для українців зробили попередження про гроші
20:48
На Буковині через підпал трави згоріла алея дубів на честь героя
20:25
На Буковині на одній із автодоріг сталася ДТП: деталі встановлюються
20:17
За несплачені штрафи від ТЦК з початку року відкрили близько 10 тисяч проваджень
20:00
Маєте багато брухту? «ВТОРЧЕРМЕТ» у м. Чернівці знає, що робити із непотрібними вам металами!*
19:57
Як отримати підтримку та послуги для людей з інвалідністю в Україні
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм