У Чернівецькій громаді перейменували ще близько 70 вулиць і провулків.
Засіданню сесії передували громадські слухання в електронному режимі. Кожен мешканець міг висловити свої ідеї назви. Загалом надійшло 28 листів із пропозиціями щодо перейменувань, каже заступник голови топонімічної комісії, секретар виконкому міськради Сергій Добржанський.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 8 серпня, пише molbuk.ua
"Десять років війни, а досі є вулиця Молодогвардійська"
"Здебільшого усі погоджувалися із запропонованими назвами, було лише кілька вулиць, за які тривала боротьба. Наприклад, отримали колективне звернення від мешканців Ленківців щодо назви вулиці Героїв революції. Ленківчани пропонували залишити назву вулиці, лише прив’язати її до Помаранчевої або Революції гідності. Але в мене є документ, що ця вулиця названа на честь Жовтневого перевороту. Відповідно, жодної прив’язки до Революції гідності немає", – пояснює чиновник.
На початку липня ОВА повідомила міськраді, що всі вулиці та провулки мають отримати нові назви до кінця липня.
"Процедура це складна й тривала. Від старту до реалізації вона займає чотири місяці. І тут постало питання, що до 27 липня всі вулиці у межах декомунізації та деколонізації мають бути перейменовані. Є вибір: або місцеві ради це роблять самі, або це зробить голова ОВА. Тому ми в прискореному режимі провели ще одне засідання топонімічної комісії й виставили пропозиції на обговорення на сайті міськради. Бо й справді, скільки можна чекати? Десять років війни, а в нас ще є вулиці Молодогвардійська, Кисловодська, Білоруська. Я, чесно кажучи, був здивований, що такі назви, як Кисловодська, Іркутська, Ставропольська ще існують. Подумав тоді: "Ого, скільки нам ще роботи!".
Власне, і в корпорації Google зазначили, що поки ми не завершимо процес перейменування, зміни вносити не будуть. Через це можна побачити, що вулиці, назви яких ми змінили півтора-два роки тому, Google досі видає по-старому. Тому було важливо нарешті навести порядок, щоби не було російських топонімів", – пояснює С. Добржанський.
"У місті майже не залишиться вулиць із комуністичними наративами"
Перейменування часто супроводжувалися запеклими суперечками, зауважує посадовець. Так свого часу було із вулицею Ломоносова, якій повернули історичну назву Якоба фон Петровича.
"Також під час перейменування вулиці Горького на Жуковського деякі бабусі обурювалися, мовляв, це наша молодість. Але вдалося переконати", – каже С.Добржанський.
У Чернівецькій громаді з початку війни перейменували майже 260 вулиць і провулків. Отож у місті майже не залишиться вулиць із комуністичними наративами.
"Тепер ще будемо працювати в контексті зміни назв провулків. У нас є п’ять-сім вулиць, які були провулками, але стали вулицями. Наприклад, провулки Львівський, Буковинський. Переведемо в статус вулиць, і тоді вони отримають інші назви", – каже Сергій Добржанський.
Мер Роман Клічук на пресконференції зазначив, що у Чернівцях перейменували майже всі вулиці, які мали російські або радянські назви. Водночас, ще будуть обговорювати перейменування двох великих вулиць.
"Це вулиці Авангардна та Ентузіастів. Вони асоціюються з радянщиною і йдеться про те, щоб їх теж перейменувати", - сказав Роман Клічук.
На нових вулицях мають замінити аншлаги і на це міськрада планує виділяти кошти. Наразі замінюють аншлаги на тих вулицях, які перейменували ще два роки тому.
Мер наголосив, що мешканці вулиць, які перейменували, не повинні змінювати документи. У цифровому додатку Дія нові назви вулиць автоматично змінилися, тому з цим немає проблем.
Які саме вулиці перейменували у рамках останньої черги перейменувань, читайте
за посиланням.
Раніше повідомлялося, що у Чернівцях уже
виготовили 1540 аншлагів для 66 вулиць. Це перша та друга черги перейменувань.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-08-2024, 23:58
0
1 562