RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Фото надані Павлом Івончаком

Викладач філологічного факультету ЧНУ Павло Івончак ремонтує машини для військових на фронт. Проводить у своїй майстерні чи не весь вільний час. Бо розбиті машини з передової, на жаль, прибувають постійно. Вкладає всі сили в те, щоби відновити понівечений транспорт і віддати його бійцям справним та надійним.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 14 березня, пише molbuk.ua



"Машина стала, як решето"

Ремонтом автомобілів Павло займається ще з 2007 року.

"Коли я був студентом, знайомий відкрив станцію техобслуговування. Я часто до нього забігав, щоби й собі повчитися. Мріяв, коли закінчу університет, буду на дозвіллі ремонтувати машини. Поступово моє хобі переросло в роботу, а викладацьку діяльність в університеті більше сприймаю як захоплення", – усміхається Павло.

Читайте також: Донька професора-військового з Чернівців купила бійцям авто за розіграну на аукціоні власну картину

Лагодити машини для військових чоловік почав ще з часів АТО, коли пішов воювати його колега – викладач філфаку Олег Горбатюк.

"Якось Олег попросив мене допомогти відремонтувати УАЗ. Частину деталей я знайшов у себе, на решту дали гроші знайомі. Згодом ми придбали за кордоном Mitsubishi Pajero, підлатали його. Авто добре служило й жодного разу не підводило. Так і повелося відтоді: хлопці воюють, а ми допомагаємо", – провадить Павло Івончак.

Чого лише не ремонтував за ці роки чоловік із товаришами!




"Якось хлопці мені пригнали розчавлену танком машину. Половину довелося переварювати. Але нічого, зробив – і поїхала. Навіть зараз виконує бойові завдання, – запевняє чоловік. – Іншого разу наших накрило "Градом", машину всю посікло, стала, як решето. Повністю її переварював. Бувало, зламану раму переробляв. Найчастіше на фронті в автомобілях нищаться корпус, ходова, двигун, мости, роздатки й коробки.

Іноді буває важко працювати – не стільки фізично, як морально. Попросили пофарбувати пікап, який придбали спеціально для евакуації загиблих побратимів із зони бойових дій. Важко було усвідомити, що цим авто вивозитимуть хлопців на щиті..."

"Підтримка військових – у пріоритеті"

Раніше Павло ремонтував машини й цивільним, з того заробляв на прожиття. Та зараз не встигає, бо дуже багато запитів від бійців.
"Працюю передусім для військових. Якщо й приймаю клієнтські машини, то дуже рідко. Часу не вистачає. Транспорт для фронту прибуває постійно. Особливо масово – з початком осені, коли всі готуються до зимового періоду.

Коли звертаються клієнти, відразу попереджаю, що військові машини – у пріоритеті. Кажу, якщо хлопці з передової повідомлять, що їм потрібна допомога, кину все й буду робити передусім для них. І поки що, як не дивно, не було жодного клієнта, який би після цих слів передумав віддавати в ремонт своє авто. Усі ставляться з розумінням, кажуть: "Це діло святе".




Зараз велика проблема з майстрами, адже багатьох із них мобілізували, зауважує Павло Івончак.

"У моїх знайомих із СТО забрали електрика – і все, робота фактично зупинилася, бо нікому провести комп’ютерну діагностику. Адже сучасні автомобілі практично всі комп’ютеризовані. При цьому потреба в майстрах величезна, і передусім серед військових. Бо техніка на фронті нищиться дуже швидко", – каже Павло.

Побитих автомобілів із передової справді почало прибувати стільки, що їх не встигають ремонтувати.

"У перші дні великої війни так не було, а тепер дуже багато машин надходить. І все важче знаходити кошти на ремонт. Раніше намагався власними силами покрити всі витрати. Шукав запчастини, просив гроші у знайомих. Зараз, як і раніше, роблю все для фронту безкоштовно, та на придбання матеріалів змушений просити допомоги. Бо вже просто фінансово не тягну. І в багатьох моїх знайомих схожа ситуація", – розповідає Павло.




"Робити абияк – це по-свинськи"

У прифронтових регіонах часто користуються тим, що військовим терміново потрібно відремонтувати транспорт. Деякі автомайстерні здирають із бійців космічні суми, а лагодять абияк.

"Дуже багато негативних відгуків чув про Дніпро. Можливо, місцеві не мають інших способів прибутку. Та якби ж хоч ремонтували на совість! Якось нашим хлопцями довелося їхати між мінним полем і дорогою. Виявилося, що місцеві майстри замість замінити опорні стійки на амортизаторах підв’язали якісь ганчірки, щоб не стукало. Ця стійка могла в будь-який момент відірватися, машину тоді б знесло просто на мінне поле.

Коли цим горе-майстрам вказуєш на їхню недбалість, вони відмахуються. Мовляв, усе одно машину розбомбить, то навіщо її ретельно ремонтувати. Але технічний стан транспорту має бути ідеальним! Адже військовим у будь-який момент може знадобитися під’їхати на бойову позицію або, навпаки, відійти. Машина має бути справна завжди! А ось так зробити – це по-свинськи", – обурюється Павло.

Такі випадки – не рідкість. Тому бійцям часто вигідніше пригнати на евакуаторі машину до Чернівців, тут відремонтувати й привезти назад на лінію вогню. Вдома і полагодять на совість, і грошей не здеруть.





"Сучасна техніка примхлива"

З перших днів великої війни старі джипи дуже виручали, бо вони непримхливі, розповідає співрозмовник.

"Там усе надійне – паливні системи, мости. Але більшість цих машин уже розбомбили. А техніка, виготовлена у період останніх десяти років, дуже примхлива. Спробуй залити в сучасний джип військову солярку – машина через кілька хвилин зупиниться. Туди потрібне якісне і дороге пальне", – каже Павло.

Та й у Європі майже не залишилося якісного транспорту, який би годився для передової. Звідти, як каже Павло, вже вигребли майже все. Часом і там трапляються нечисті на руку продавці.

"Якось волонтери купили за 3,5 тисячі євро Mitsubishi L200 у Румунії. Хвалили, що ідеальна машина. Хлопці мене попросили переварити раму, бо хотіли встановити міномет. Коли розібрав, побачив, що всередині все гниле. То ми ще в неї вклали 2,5 тисячі доларів, щоби привести до ладу".




Попри всі труднощі, Павло Івончак планує й надалі допомагати військовим, скільки буде змоги.

"Мені подобається вислів одеситів: "Нам нікуди відступати, позаду – море". Так і в нас. Наш шлях – тільки до перемоги. У мене троє дітей, я б міг давно виїхати за кордон. Але не уявляю собі майбутнього в іншій країні. Його треба будувати тут. І я вірю, що спільно ми здолаємо ворога", – переконаний викладач.




Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
16-03-2024, 18:59
Коментарів 0 Переглядів 3 305

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Напередодні новорічних свят багато закладів оздобили фасади святковими атрибутами


Асад  втік до Путлера, а куди втікатиме той? Блог Ярослава Волощука
Найвагомішою подією останніх двох тижнів стало несподівано швидке падіння режиму Башара Асада.
Користуймося, але безпечно. Блог Юлії Пацаранюк
До того, що Чернівці в години знеструмлень перетворюються на вулик, який гуде генераторами, ми вже звикли.
ВІДЕО Переглянути все відео

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.

Голосування чернівчан лише підкреслює позитивний імідж автосалону та доводить, що справді American Wheels виправдовує довіру та розвиває автомобільну сферу в Україні.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Шукаєте квартиру своєї мрії у Чернівцях, де почуватиметеся комфортно на всі 100%? Обов’язково зверніть увагу на грандіозний проєкт будівельної компанії "Родоліт" — житловий комплекс "Науковий". Чому ця новобудова заслуговує уваги, читайте далі.

Перемога знову! У 2024 році туристичний комплекс "Аква Плюс", розташований у с. Кам’яна поблизу Чернівців, отримав визнання як найкраща база відпочинку в регіоні в межах престижного конкурсу "Народний Бренд".