Через теплу зиму літо може бути більш екстремальним, ніж у попередні роки, а весна та осінь - довшими.
Про це розповіла у коментарі molbuk.ua розповіла доцентка кафедри фізичної географії Чернівецького національного університету Дарія Холявчук.
З одного боку, тепла зима це добре, але фахівці наголошують, що складовою таких швидких змін клімату є почастішання екстремальних ситуацій.
"Оскільки зима було відносно сухою, то сумарна річна кількість опадів мала б вирівнятися навесні чи влітку, – пояснює Дарія Холявчук. – Ймовірно, якщо зима не дуже виражена, як цього року, можна очікувати холодну весну. Через те, що дуже тепло, упродовж року опади випадають нерівномірно, і варто очікувати більше злив. Тому що опади влітку є інтенсивними та короткотривалими, вони неефективні, адже просто швидко стікають схилами і не засвоюються ґрунтом".
Через високі температури частішими стануть посухи. За останні 25 років фіксували на Буковині сім випадків екстремально сухих місяців. Це багато, бо екстремально сухі періоди фіксуються раз на 50-100 років.
"Спостерігаємо посилення вітрів. Це пов’язано з тим, що активніші циклони на тлі сучасного потепління. Цієї зими катастрофічні циклони накривали Європу і супроводжувалися штормовими вітрами. Нас рятує те, що ми розташовані всередині материка, у помірно континентальній області, а тому клімат визначається поєднанням повітряних мас з Арктики, Атлантики, Середземномор’я. Крім того, регулюють ситуацію наші гори Карпати", - зазначає науковиця.
До кліматичних змін доведеться адаптовуватися.
"Кліматичні зміни невідворотні. Ми можемо лише пом’якшити їх і повинні до цього адаптуватися. Наприклад, має удосконалитися планування міст, бо у нас багато поверхонь, які вбирають тепло, як-от, асфальт, і через це місто такого планування як Чернівці має ще додаткові два градуси тепла", - пояснює Дарія Холявчук.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-03-2024, 19:19
0
27 259