RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Грошове дерево, зване також товстянкою або крассулою, вважається невибагливою кімнатною рослиною. Хоча вона є у багатьох будинках, але не кожен власник цієї декоративної культури мав можливість хоч раз помилуватися її квітненням. Для цього деревцю потрібен особливий догляд.



Пересадіть рослину

Після придбання грошового дерева його необхідно пересадити у доречну ємність. Магазинний горщик і щільний ґрунт, насичений торфом, не підходять для повноцінного розвитку товстянки.

Крім горщика, потрібно запастися субстратом, багатим на усі необхідні поживні речовини. Пересаджувати кімнатні рослини, щоб домогтися їх квітнення, бажано у весняні місяці.

Під час подальшого зростання (а розвивається товстянка дуже повільно) вона не потребує частих пересадок у велику ємність. Процедуру достатньо виконувати 1 раз на кілька років.

Горщик вибирають не дуже великий, але широкий. Його діаметр і габарити крони грошового дерева мають бути приблизно однаковими. Занадто просторий горщик сповільнить зростання товстянки. Глибока ємність теж не потрібна — декоративна культура має поверхневу кореневу систему.

Дно ємності викладають дренажним шаром. Він забезпечить кореневій системі можливість вільно дихати і запобіжить застоюванню вологи, що призводить до загнивання коріння і загибелі квітки. Оскільки рослину не пересаджують часто, то використовують міцний дренаж — керамзит, гальку, щебінь або биту цеглу. Для стійкості горщика (крона товстянки дуже важка) буде краще, якщо нижній шар матиме значну вагу.

На дренажний шар викладають ґрунтосуміш, призначену для вирощування рослин-сукулентів. Її купують у магазині або роблять вдома з наступних компонентів:

1 частини піску;
1 частини листяної землі;
4 частин дернової землі.

Ґрунтосуміш бажано збагатити деревним вугіллям, подрібненим до порошкоподібного стану. Рослину обережно витягають зі старої ємності разом із земляною грудкою. Її одразу переносять у підготований горщик, частково заповнений ґрунтом. Після цього досипають свіжу землю, заповнюючи порожнечі.

Такий спосіб пересадки називається перевалкою. Цей метод вбереже ніжне коріння деревця від пошкоджень. Крім того, усю процедуру треба проводити дуже дбайливо — тендітні стебла можуть зламатися.

Щоб рослина добре зростала після переміщення у нову ємність, важливо подбати про те, щоб коренева шийка залишалася у землі приблизно на колишньому рівні відносно поверхні. У іншому разі рослина може уповільнити розвиток або навіть загинути.

Не можна рясно поливати квітку відразу після пересадки. Бажано поставити горщик у затінене місце і обмежитися обприскуваннями теплою водою. За дотримання усіх цих умов грошове дерево швидко приживеться.

Зробіть обрізку крони

Щоб товстянка порадувала господарів квітненням, необхідно обрізати її крону, прибираючи кожен пагін, який припинив зростання.

Крім можливої появи квітів, обрізка дозволяє досягти наступних результатів:
сформувати гарну крону;
покращити зростання молодих пагонів;
омолодити квітку;
зробити стовбур рослини більш товстим;
домогтися рівномірного зростання кущика;
запобігти пошкодженню гілок.

Формуванням крони треба займатися, коли квітка активно зростає (навесні або влітку). Обрізка сприяє появі нових бруньок. Крім видалення викривлених або занадто довгих гілок, необхідно прищипувати точки зростання, розташовані на бічних гілках.

Але при цьому слід пам’ятати, що за одну обрізку потрібно видаляти лише невелику кількість пагонів. У такому разі рослина безболісно перенесе процедуру і швидко відновить сили.

Підгодовуйте добривами

Домогтися рясного квітнення крассули можна правильною підгодівлею. Рослину необхідно підживлювати у період з березня до вересня. У цей час грошове дерево потребує калію і фосфору. Бажано використовувати готове комплексне добриво, універсальне або призначене для сукулентів.

Підживлювати декоративну культуру треба 1 раз на 30 днів. Підгодівлю вносять у вологий ґрунт, щоб не обпалити коріння рослини.

Підійде для товстянки не лише придбаний препарат, але і деревна зола. Вона багата не лише на фосфор і калій, але й на інші корисні речовини — кальцій, магній, сірку, марганець. Деревну золу (1 ст. л) заливають прохолодною водою (1 л) і дають їй настоятися приблизно добу. Проціджують і поливають отриманим розчином кімнатну рослину у ранкові або вечірні години.

Створіть умови

Квітнення може бути відсутнім, якщо крассула зростає за невідповідних умов. Вона розквітне лише за гарного освітлення. Але при цьому рослину треба берегти від прямих сонячних променів. Бажано тримати горщик з товстянкою з південно-східної сторони квартири.

З настанням осені грошове дерево необхідно прибрати з підвіконня — у нього починається період спокою. Але у цей час товстянка ще добре переносить температуру домашнього повітря у межах 30° C.

У зимові місяці треба спробувати знайти для товстянки приміщення, у якому температура не підіймається вище за 15° C. Наприклад, можна використати утеплену лоджію. Але якщо такої можливості немає, то треба хоча б перенести горщик трохи далі від батареї парового опалення.

Багато світла взимку рослині теж не потрібно — вистачить звичайного світлового дня тривалістю у 8-10 годин. Рослина погано переносить протяги і занадто сухе квартирне повітря. Тому не варто часто провітрювати кімнату. Краще час від часу обприскувати квітку і протирати її листя вологою ганчіркою.

Скоротіть полив

Щоб товстянка чудово почувалася за домашніх умов і заквітла, треба її правильно поливати. Влітку ґрунт у горщику між поливами повинен бути трохи вологим. А в іншу пору року рослині не зашкодить і сухий ґрунт.

Але великий недолік вологи, як і її надлишок, згубні для квітки. Лише помірне зрошення призведе до її гарного розвитку і не викличе загнивання кореневої системи. Влітку рослину поливають один раз на два тижні, восени — трохи рідше, а взимку — не частіше одного разу на місяць.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-12-2023, 01:30
Коментарів 0 Переглядів 3 893

Теги -

Сьогодні минає 4 роки, відколи Роман Клічук склав присягу Чернівецького міського голови

Постраждала отримала численні опіки обличчя та шиї 3-4 ступеня і була госпіталізована до реанімаційного відділення
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Програма для представників адміністрацій, науковців і журналістів із західних областей України триває у містах Будапешт та Печ


Асад  втік до Путлера, а куди втікатиме той? Блог Ярослава Волощука
Найвагомішою подією останніх двох тижнів стало несподівано швидке падіння режиму Башара Асада.
Користуймося, але безпечно. Блог Юлії Пацаранюк
До того, що Чернівці в години знеструмлень перетворюються на вулик, який гуде генераторами, ми вже звикли.
ВІДЕО Переглянути все відео

Сьогодні минає 4 роки, відколи Роман Клічук склав присягу Чернівецького міського голови

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.

Голосування чернівчан лише підкреслює позитивний імідж автосалону та доводить, що справді American Wheels виправдовує довіру та розвиває автомобільну сферу в Україні.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Шукаєте квартиру своєї мрії у Чернівцях, де почуватиметеся комфортно на всі 100%? Обов’язково зверніть увагу на грандіозний проєкт будівельної компанії "Родоліт" — житловий комплекс "Науковий". Чому ця новобудова заслуговує уваги, читайте далі.

Перемога знову! У 2024 році туристичний комплекс "Аква Плюс", розташований у с. Кам’яна поблизу Чернівців, отримав визнання як найкраща база відпочинку в регіоні в межах престижного конкурсу "Народний Бренд".