RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


З дитинства буковинка Марія Чурікова мріяла стати медиком та допомагати людям. Тому, закінчивши Вашківецьке медучилище, пішла працювати у відділення реанімації та хірургії Чернівецької обласної лікарні.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 28 вересня, пише molbuk.ua



З початком повномасштабної війни пані Марія вирішила рятувати життя військових. Тож у квітні минулого року, нічого не сказавши рідним, зібрала речі та пішла записуватися до лав ЗСУ. Вдома на неї чекали неповнолітня дитина та чоловік з інвалідністю. Проте жінка наполягла на тому, щоб її не залишали служити у Чернівцях, а відправили у район бойових дій.

Три місяці прожила у підвалі на "нульовій" зоні

Наприкінці минулого року їхній 93-й батальйон 107-ї бригади ТрО ЗСУ перемістили з Харківського на Луганський напрямок. Марія Чурікова оселилася у підвалі напівзруйнованого будинку села Невське за кілька кілометрів від бойових позицій. Перебувала там цілодобово впродовж трьох місяців. Від заміни відмовилася.

"У селі все розбите, потрощене. Обабіч дороги – підбита російська техніка. Ні світла, ні мобільного зв’язку, ні магазинів. Лише цілодобовий гуркіт канонади", – згадує медикиня.

Їжу та воду для пиття підвозили побратими. Воду для вмивання просила в єдиних сусідів – літньої пари, що мешкала в напівзруйнованому будинку без світла і тепла. Натомість Марія ділилася з ними їжею та надавала медичну допомогу.

"Мені пропонували заміну. Командир неодноразово приїжджав та просив виїхати. Я категорично відмовлялася, бо відчувала, що повинна перебувати тут, біля побратимів. Щоби можна було їх вчасно витягнути, допомогти", – каже жінка.

Зізнається, що надавати невідкладну медичну допомогу та евакуювати бійців дуже складно. Довкола постійні обстріли російської артилерії, розбиті дороги. У багнюці застрягав транспорт, пішки також важко рухатися.

"Бувало навіть таке, що я по рації викликала танк, щоб ним прорватися до позицій. А далі вже сама… Трохи біжу, де потрібно, повзу, витягую, надаю медичну допомогу, евакуйовую поранених. Та коли вдається врятувати життя побратиму, всі ці труднощі здаються дрібничкою", – усміхається жінка.



Від ротного командира медикиня часто отримувала прочуханки за те, що під обстрілами лізла витягувати поранених бійців. Але це її не зупиняло.

"Іде бій, чую по рації: "У нас – "300-й". Біжу, щоби витягнути, а ротний кричить: "Не лізь туди, бій закінчиться, тоді підеш!" Проте я не слухаю. Думаю лише про те, щоби встигнути. Бо розумію: ще 15-20 хвилин – і побратим може померти", – розповідає.

Не одна машина, на якій виїжджала на евакуацію пані Марія, була розбита через часті прильоти. Отримувала захисниця і травми, і контузії. Та навіть для надання їй самій медичної допомоги відмовлялася покинути побратимів.

"Вона його оживила! Це на межі фантастики!"

Скільки врятованих бійців на рахунку Марії Чурікової – і не злічити. Та найбільше запам’ятався випадок із солдатом Василем Безкоровайним.

"Він був уже мертвий, та вона його оживила! Це на межі фантастики!" – стверджують бойові товариші.

"Якось узимку мені повідомили по рації, що у нас "300-й", – згадує пані Марія. – Прийшовши, побачила, що військовий у дуже важкому стані. Від одного погляду на нього ставало важко. Я витягнула його у "жовту" зону та почала евакуацію. Дорогою у пораненого зупинилося серце, настала клінічна смерть. Провела серцево-легеневу реанімацію, серцебиття відновилося. Відтак я успішно евакуювала пораненого й передала до стабілізаційного пункту. Він не вижив: пробув у лікарні під апаратами ще близько місяця і таки помер. Та все, що могла, я зробила".

А якось жінка навіть урятувала російського військового.

"У бою наші підбили російський танк. Він загорівся, водій танка загинув. Іншого окупанта, частково обгорілого, хлопці витягнули. Я його оглянула, надала медичну допомогу й передала до стабілізаційного пункту. Бо ми – українці. Нам притаманні співчуття, доброта, гуманність. Ми не такі, як росіяни. Тому навіть на полі бою надаємо пораненим ворогам допомогу", – наголошує медикиня.



Попри всі труднощі, жінка не планує звільнятися чи переводитися у тилові підрозділи, навіть маючи на це законну підставу.

"Тут я зустріла чудових людей, справжніх друзів і патріотів, які віддають життя та здоров’я за вільне майбутнє наших дітей і незалежність нашої держави. Я тут, щоби рятувати життя, допомагати. Вважаю, якщо людина ступила на цей шлях, отримала звання бойового медика, то повинна його підтвердити, виконуючи свої обов’язки на фронті", – переконана Марія Чурікова.

(Підготовлено за матеріалами служби зв’язків з громадськістю 107 обр ТрО ЗСУ).


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
1-10-2023, 12:21
Коментарів 0 Переглядів 3 972



Під час траурного мітингу звучали слова глибокого співчуття та вдячності Героєві

Серед звільнених — захисники Маріуполя й "Азовсталі"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Усі послуги у Центрі психічного здоров'я безоплатні


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.