У суботу, 1 липня, в Україні припиняє свою дію карантин та режим надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією COVID-19. Він протривав 1193 дні.
Про це
повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.
Карантин та режим надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусу в Україні завершено. Відповідне рішення ухвалив уряд. Відповідно, COVID-19 переходить до групи сезонних захворювань, як грип.
"Навесні ВООЗ скасувала надзвичайну ситуацію в сфері охорони здоров'я, тобто COVID-19 було перенесено до постійної проблеми охорони здоров'я. Однак COVID-19 нікуди не зникає, а SARS-CoV-2 циркулюватиме надалі. Тому вакцинація залишається рекомендованою, пункти щеплення працюватимуть", – пояснив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Щеплення проти COVID-19 залишаються рекомендованими і безоплатними. Наразі на рівні країни є понад 7 млн доз вакцини.
За рекомендаціями ВООЗ, вакцинуватись насамперед мають групи ризику: вагітні, особи віком 60+, імуноскомпроментовані, а також працівники об’єктів критичної інфраструктури.
Вакцинуватися можна буде як і до скасування карантину: у свого сімейного лікаря або у пунктах вакцинації. Пункти щеплень продовжуватимуть працювати, на їх базі додатково планується проведення рутинних щеплень.
Вакцинація проти COVID-19 може бути проведена згідно з рішенням лікаря за бажанням пацієнта. При цьому варто зазначити, що вакцинація проти COVID-19 є рекомендованою, але не обовʼязковою. Базовий курс щеплення складається з двох вакцин (або з однієї, якщо використовується однодозна вакцина "Джонсон"). Після того роблять перший бустер і другий бустер. На сьогодні це рекомендована схема – базова для 95 % українців. Рішення щодо 3 ревакцинації проти COVID-19 буде розглянуто на найближчому засіданні НТГЕІ.
Базові протиепідемічні та профілактичні заходи (маски, антисептики, обмежувальні заходи та дистанції у місцях громадського користування) залишаються рекомендованими та застосовуватимуться у разі точкових спалахів COVID-19 на рівні окремих колективів, міст чи областей.
Щодо COVID-сертифікатів на території України через відсутність карантинних обмежень його використання та наявність є не обовʼязковою. Попри скасування пандемії кожна держава приймає самостійні рішення щодо запровадження карантинних обмежень стосовно різних інфекційних хвороб, тому в разі закордонних поїздок варто перевірити вимоги країни стосовно COVID-сертифікатів.
Пандемія COVID-19
У березні 2020 року стало відомо про перший випадок зараження коронавірусною інфекцією COVID-19. Кабмін 20 березня 2020 року запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України.
Протягом трьох років карантин продовжували безліч разів, весь час то послаблюючи, то посилюючи обмеження. Станом на 1 липня 2023 року він триває 1193 дні.
Пізніше в Україні було введено вакцинацію від COVID-19. За цей час в Україні було зроблено 35 мільйонів щеплень проти коронавірусу.
За даними ВООЗ, жертвами захворювання за минулі три роки та кілька місяців стали близько 20 мільйонів людей. В Україні з початку пандемії коронавірусу померли понад 6000 людей.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
1-07-2023, 09:17
0
1 904