Ортопедичні устілки від плоскостопості: які вони бувають та як працюють*

новини
811
0
* На правах реклами

Стопа – надзвичайно складний відділ людського тіла, що складається з 26 кісток, а також м'язів та сухожиль. Вона має куполоподібну будову, тобто має склепіння. Поздовжні склепіння стопи поєднуються у два – внутрішнє і зовнішнє. Присутнє також поперечне склепіння, що утворюється головками плеснових кісток. Склепінчаста будова дозволяє стопі виконувати ряд функцій, найважливіші з яких – амортизаційна, балансувальна та опорна.

Зниження висоти внутрішнього поздовжнього та/або поперечного склепіння або їх сплощення називають плоскостопістю. Ця патологія порушує нормальну біомеханіку стопи, що зрештою призводить до болю в її передньому відділі, гомілкостопі, шиї, попереку, колінах. Носіння ортопедичних устілок від плоскостопості – це ефективний метод профілактики, та у багатьох випадках – корекції цієї патології.



Кожна стопа індивідуальна, зниження склепінь у всіх відбувається по-різному. Найчастіше зустрічається комбінована форма плоскостопості, коли одночасно знижується висота поздовжнього та поперечного склепіння. Часто ці процеси відбуваються нерівномірно відносно один одного. Крім того, у стопі можуть бути інші деформації, і в таких випадках ортез має вирішувати відразу кілька завдань. З огляду на ці причини, асортимент ортопедичних устілок дуже широкий, їх модельний ряд включає вироби, які підійдуть у більшості випадків, – він розрахований на “середню” ногу. Для клієнтів зі специфічними потребами багато ортопедичних магазинів пропонують послугу виготовлення індивідуальних устілок.

Конструкція та принцип роботи устілок від плоскостопості


Оскільки проблема полягає у зниженні висоти склепінь, устілка має забезпечити їх підтримку. Для цієї мети в її конструкції передбачені 2 ключові елементи – супінатор (для підтримки поздовжнього склепіння, повинен розташовуватися строго під ним) і метатарзальний валик (підтримує поперечне склепіння, розташовується відразу за плеснофаланговими суглобами). В залежності від своєї спеціалізації, ортез може мати як обидва ці елементи, так і тільки один з них.

Важливе значення має взаємне розташування цих елементів. При цьому у різних виробників, в моделях однакового розміру, взаємне розташування супінатора і метатарзального валика можуть дещо відрізнятися. При відвідуванні ортопедичного салону є сенс поміряти вироби різних брендів, щоб вибрати оптимальний варіант на вашу ногу.

Крім супінатора і метатарзального валика деякі моделі можуть мати особливим чином зроблену п'яту, а також спеціальну амортизуючу подушечку під нею, що дозволяє ефективно використовувати такі моделі в тому числі людям, які страждають від п’яткової шпори.

Устілки від плоскостопості відрізняються за рівнем жорсткості. Каркасні моделі найбільш жорсткі завдяки полімерним або карбоновим елементам у своїй конструкції. Вони призначаються при серйозних деформаціях стопи і виконують коригуючу функцію. М'які зразки призначені для профілактики плоскостопості та підвищення комфорту під час ходьби.

Щодо матеріалів, ортези можуть виготовлятися з гелю, піни, силікону, шкіри, латексу, пробки. Жорсткі моделі зазвичай являють собою багатошарову конструкцію, в основі якої лежить помірно еластичний каркас.

Поверхня ортопедичної устілки може мати покриття з бавовни, перфорованої шкіри, флісу, мікрофібри, бамбукового волокна, вовни та інших матеріалів.

Крім того, деякі моделі можуть мати антибактеріальний шар, який ефективно підтримує гігієну ніг та запобігає появі неприємного запаху.

Чи можна самостійно вибирати устілки?


Навіть за відсутності скарг ми рекомендуємо з метою профілактики періодично відвідувати ортопеда. За допомогою спеціального обладнання – подоскопа, він зможе точно діагностувати стан ваших стоп і надати корисні рекомендації щодо підбору устілок. Але загалом, люди без явних ортопедичних проблем можуть підбирати їх самостійно, орієнтуючись на власні відчуття, а також рекомендації консультанта магазина.

Якщо ж про покупку ортопедичних устілок ви задумалися через наявність хворобливих симптомів плоскостопості, якщо у вас проявляються болі в колінах, попереку чи шиї, візит до ортопеда суворо рекомендований. Не виключено, що в такому випадку знадобиться індивідуальне виготовлення ортезу під вашу ногу та подальше спостереження у лікаря, який за допомогою підклеювання спеціальних елементів на його задній стороні зможе ефективно вести корекцію стопи.

Плоскостопість – це серйозно. З роками воно негативно позначатиметься на вищележачих відділах організму, приносячи в життя постійний дискомфорт. Радимо ставитися до здоров'я своїх стоп з усією відповідальністю.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:58
Як змінити свій сніданок, щоб почуватись краще: п'ять корисних ідей
10:36
Келлог сподівається досягти прогресу щодо завершення війни в Україні протягом 100 днів
10:18
На Буковині внаслідок ДТП травмувався 15-річний пасажир мотоцикла
09:55
У Чернівцях рятувальники ліквідували пожежу у квартирі багатоповерхового житлового будинку
09:38
Відсьогодні у Чернівцях проїзд у комунальних автобусах та маршрутках подорожчав до 15 гривень
09:24
Відомий співак з Буковини Павло Дворський сьогодні відзначає свій 72-й день народження
09:15
У Чернівцях та області – відбій повітряної тривоги
09:00
Росія вдарила по житловому будинку у Полтаві
08:39
За добу на фронті - 134 боєзіткнень. На Покровському напрямку захисники зупинили понад 60 штурмів
08:16
Сьогодні на Буковині попрощаються з полеглим Героєм, який поклав своє життя за Україну
08:08
Через ранкову атаку росіян у низці областей вводять аварійні відключення
08:00
Яке сьогодні, 1 лютого, свято: що не можна робити, прикмети і у кого день ангела
07:45
Перевірка місць стихійної торгівлі та смерть на будмайданчику: головні новини Буковини минулої доби
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 1 лютого не буде світла
07:15
Чому небезпечно заряджати телефон усю ніч: що потрібно знати
07:00
Погода на Буковині 1 лютого
02:00
Магнітні бурі: усі несприятливі дати, прогноз на лютий 2025 року
01:45
Перевірте свою фізичну силу, пройшовши таку кількість сходів за 60 секунд
01:30
Ніколи не робіть цього після 21:00, щоб не погіршити стан здоров'я
01:15
У слова "попкорн" є чимало українськіх відповідників: найцікавіші варіанти від мовознавців
01:00
Названа кількість авокадо на день, яка дозволить прожити довше
00:45
Справжні хамки: власниці 5 імен, які полюбляють поводитися грубо
00:30
Ворог чи союзник? Дієтолог розповів всю правду про крохмаль
00:15
Унікальне джерело здоров'я. Цей незаслужено забутий овоч треба їсти - він продається усюди
31 січня, 2025
23:57
Приваблюють гроші: 5 знаків Зодіаку, які вміють будувати бізнес
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм