Тарифи на електроенергію можуть подорожчати: платіжки зростуть на 200 гривень

новини / Новини України / економіка, бізнес
2 452
0


В Україні вже від 1 червня може здорожчати електроенергія.

У Верховній Раді існує проєкт відповідної постанови про підвищення тарифів на електроенергію.

Про це пише ТСН.

Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг, експерт сфери ЖКГ зазначає, що дійсно, електроенергія в Україні може подорожчати.

"Тема здорожчання тарифів на електроенергію постійно обговорюється профільними фахівцями. Орієнтовно, вартість електроенергії може зрости від 1 червня. Зараз тариф становить 1,44-1,68 грн. за кВт. Очікується, що вартість електроенергії здорожчає рівно вдвічі. Цифри, які озвучували наші можновладці - це 2,88 грн. за кВт", - розповідає сайту ТСН.ua Олег Попенко.

Він додає, що збільшення тарифу боляче вдарить по гаманцях українців. У нас близько 70% домогосподарств споживають до 150 кВт в місяць. Тобто платіжка одного домогосподарства зросте майже на 200 гривень.

"Українцям обіцяють, що після здорожчання будуть враховані пільги та субсидії, але у мене є одне "але", воно постійно виникає. На сьогодні заборгованість за житлово-комунальні послуги становить в Україні, за моїми розрахунками, щонайменше 140 мільярдів гривень. Хоча на 1 січня 2022 року заборгованість була 81,6 мільярда гривень. Борги ростуть. Люди, які мають заборгованість за житлово-комунальні послуги більше ніж 318 гривень, не отримають субсидії. Тому в цій ситуації заяви можновладців, що всім будуть надаватися субсидії, при таких величезних боргах виглядають, як дуже химерна ідея", - розповідає Олег Попенко.

Зараз, через війну та економічну скруту, українці ледь зводять кінці з кінцями, сплачуючи через "не можу" за комунальні послуги. Особливо це стосується пенсіонерів, які звикли не накопичувати борги і віддавати останні гроші.

"Ситуація критична, адже через війну 6 мільйонів робочих місць зруйновано, у нас 8 мільйонів біженців та переселенців по Україні, а ще 6 мільйонів за кордоном. За таких обставин сумнівно, що люди будуть вчасно платити за комунальні послуги. Тому я не бачу зараз гострої необхідності для підвищення тарифів на постачання електроенергії", - додає експерт.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Скандал у Чернівецькій ОВА: волонтерка заявила, що її центр допомоги воїнам обікрали
37 584
У Чернівцях маршрут №13 стане комунальним: розрахунок за проїзд лише безготівковий
20 775
Сьогодні у Чернівцях відкриють ТРЦ Bukovyna Mall: які маршрутки туди везуть
17 301
Віддали життя у боях за Україну: у громадах Буковини попрощаються із загиблими воїнами
16 296
«Доводилося виходити вночі»: як бізнес у Чернівцях працював під час тривалих знеструмлень
15 797
Блогерка, що йшла пішки від Львова до Чернівців, та підготовка до відкриття Bukovyna Mall. Головні новини
14 118
Колядували та отримували подарунки: у Чернівцях відкрили найбільший ТРЦ «Bukovyna Mall» – фото
9 287
"Був цілеспрямованим і сильним духом": загинув воїн із Буковини Андрій Кривий
6 755
Відкриття ТРЦ «Bukovyna Mall» та скандал у Чернівецькій ОВА: головне за добу
6 533
"Йому би жити й жити": загинув захисник із Буковини Степан Татарин
6 372