У Чернівцях презентували писанкову карту України: як вона виглядає

новини / Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес
2 157
0

Писанкову карту України презентували у Чернівецькому обласному центрі культури і мистецтва.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.



Основу експозиції склали писанки вишиті за допомогою спеціальної техніки по пластику та дереву, виставка покрівців (великодніх обрядових рушничків-покривал на кошик), сучасних тематичних атрибутів на великодню тематику, повідомляють у комунальній установі.





Це є авторський проєкт клубу сучасної вишивки "Вечорниці" із символічною назвою "Писанкова Україна:100+1". Участь у його відкритті взяв начальник відділу супроводу реформ та аудиту місцевих програм Чернівецької обласної ради Петро Брижак, котрий привітав присутніх із успішною реалізацією творчих ідей.





До проєкту, котрий стартував ще у 2019 році, долучалися як вишивальниці з України, так і українки діаспори, тож писанкову карту "вишивали цілим світом". Авторка та кураторка проєкту Галина Михайлишина розповіла про задум "Писанкової карти України": "Я хотіла створити таку карту, яка би була суто наша, не як у всіх. Але щоби ця карта показала, якою різноманітною є наша культура і орнаментика. З часом ми спільно зрозуміли, що це мають бути вишиті писанки, але за традиційними зразками. Тобто техніка виконання – вишивальницька, а орнаментика – писанкарська. Таким чином, відразу два види народного мистецтва України "закодовані" у нашому проєкті".



За основу для відтворення традиційних писанкових орнаментів різних регіонів України брали видання Ераста Біняшевського "Українська писанка". Ця книжка, видана ще у 1968 році, на короткий час потрапила до книгарень, але через короткий період часу була вилучена з обігу.

"Книжка починається нарисом з історії та семантики традиційної української писанки, а далі йдуть замальовані зразки традиційного орнаменту по регіонах. І все ніби "мирно" з позицій радянської цензури, поки ви не долистаєте книжку до того місця, де представлені українські писанки Холмщини, Підляшшя, а далі більше – українські писанки Кубані, Воронежчини…І книжка "пішла під ніж", відразу ставши бібліографічною рідкістю. Ераст Біняшевський – інженер, залюблений в українську етнокультурну. І я дуже радий з того, що в проєкті "Писанкова Україна: 100+1" учасниці послуговувалися саме цим виданням", – пояснив заслужений діяч мистецтв України, керівник Буковинського центру культури і мистецтва Микола Шкрібляк.

Виставка є мобільною і після презентації упродовж року мандруватиме іншими регіонами та країнами.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

07:45
Усе про 5 квітня: яке свято, день ангела та що не можна робити
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 5 квітня не буде світла
07:00
Погода на Буковині 5 квітня
02:00
Рясний урожай та ніяких шкідників: які рослини посадити біля огірків
01:45
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:30
Йога та схуднення: чи допоможуть регулярні заняття позбутися зайвої ваги
01:15
Названо 4 вправи, щоб бути сильними та підтягнутими після 50 років
01:00
Чим білити дерева навесні: ефективні засоби, крім вапна

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм