У Чернівецькій області споживачі за комунальні послуги заборгували понад 200 мільйонів гривень.
Найбільше боргують за тепло та доставку газу, пише molbuk.ua.
Буковинці заборгували за електрику 162 мільйони гривень. І хоч сума чимала, у Чернівецькій енергетичній компанії запевняють, що порівняно з 2022 роком заборгованість зменшилася на 7,8 мільйона гривень.
Загальна ж заборгованість по всіх групах споживачів станом на перше січня 2023 року становить 242 мільйони гривень.
Сумлінним споживачам дякують, а ось боржникам нагадують, що можуть подати на них до суду.
"У період воєнного стану постачальники електроенергії користуються нормативними документами, які суттєво обмежують вплив на боржників. Водночас постачальники електроенергії мають право вживати всі механізми впливу на боржників-юридичних осіб. Зокрема їх відключення від джерел електроживлення, якщо це не мешканці територій біля яких тривають бойові дії або які були окуповані. Чернівецька область не входить до вищезгаданих територій, – каже директор ТОВ "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" Дмитро Красковський.
Побутовим споживачам через борги світло не вимкнуть, але можуть подати до суду. І вже за рішенням суду стягуватимуть заборгованість.
За воду чернівчани заборгували у січні 36 мільйонів гривень, з нарахуваннями за січень сума боргу склала вже понад 50 мільйонів гривень.
У водоканалі пояснюють, що борги зросли: для порівняння у 2022 році у лютому борг побутових споживачів складав приблизно 40 мільйонів гривень. Водночас це пов’язують не лише зі сплатою, а й зі зростанням споживання. Адже кількість населення у місті через війну зросла.
Не менше боргів і за тепло. На початок лютого чернівчани заборгували 60 мільйонів гривень. Торік борг складав на цей період 56 мільйонів гривень.
У "Чернівцітеплокомуненерго" нагадують, що сплата за спожиті послуги для підприємства є вкрай необхідною.
Комунальні підприємства, не зважаючи на борги споживачів, мають сплачувати за енергоресурси: газ, електрику. Крім того, комунальники повинні працювати, забезпечувати роботу систем та ліквідовувати аварійні ситуації. І саме від споживачів залежить, чи зможуть вони й надалі це робити.
Більше ніж 55 мільйонів заборгували буковинці за доставку газу. У порівнянні з минулим роком борг збільшився майже вдвічі. Найбільше за розподіл газу боргують клієнти Чернівецького відділення – 21,9 мільйона гривень. Є боржники, які накопичили борги від 10 до 20 тисяч гривень, але таких клієнтів не більше як 200.
"Для того, щоб забезпечувати безперебійне надання послуги доставки газу, компанії потрібні кошти, які йдуть на придбання газу для виробничо-технологічних витрат, забезпечення автотранспорту пальним, поповнення аварійних запасів матеріалів. Щоб скоротити заборгованість, компанія вимушено буде звертатися до суду. Відповідних заяв вже підготовлено на 14 мільйонів гривень", – зазначає начальниця управління зовнішніх комунікацій "Чернівцігазу" Вікторія Голодняк.
17-02-2023, 20:56
0
1 609