RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Цього року опалювавльний сезон може зриватися через ракетні удари російських окупантів по об'єктах критичної інфраструктури. А тому попит на дрова серед українців росте.

Саме тому багатьох цікавить запитання: чи можна збирати дрова в лісі, не вирубуючи при цьому дерева? Чи існують штрафи за це в українському законодавстві?



Сергій Власенко, заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, повідомив, що на фоні російської загрози та відмови від енергоносіїв з РФ, попит на дрова в Україні виріс вдвічі. А тому актуальним стало запитання: чи можна збирати дрова та сухостій в лісі?

В Лісовому кодексі статті 69 зазначається: на виділеній лісовій ділянці використання лісових ресурсів можливе лише за наявності спеціального дозволу – лісорубного квитка чи лісорубного дозволу.

Також в Лісовому кодесі статті 66 зазначено: Громадяни мають право в лісах державної та комунальної власності, а також за згодою власника в лісах приватної власності вільно перебувати, безоплатно без видачі спеціального дозволу збирати для власного споживання дикорослі трав'яні рослини, квіти, ягоди, горіхи, гриби тощо, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.

Чи можна збирати сухостій та повалені дерева в лісі

Згідно з Лісовим кодексом України, мертві, сухі та повалені дерева чи їхні частини, які через буревій, сніголам та вітер лежать на поверхні ґрунту – це лісові ресурси, які належать державі. А тому їх можуть використовувати лише власники лісів чи постійні лісокористувачі шляхом заготівлі сировини. На цих ділянках можна збирати лише ті лісові ресурси і лише в тому об'ємі, які передбачені лісорубним квитком.

Також лісогосподарським підприємствам не дозволено надавати населенню дозвіл самостійно (тобто без спеціального дозволу) робити заготівлю дров.

Однак є лісові ресурси, які дозволено збирати без будь-яких додаткових документів. Це – лісова підстилка. Тобто, хвоя, листя, кора й дрібні гілочки.

Яка відповідальність за збирання дров в лісі передбачена

За статею 185 Кримінального кодексу України збирання громадянами сухостою, відмерлих гілок чи інших частин дерева на території лісового фонду вважається незаконною самовільною заготівлею лісових ресурсів (крадіжкою чужого майна).

Такі дії караються штрафом від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (розмір неоподаткованого мінімума становить 17 гривень) чи громадськими роботами на термін 80-240 годин, виправними роботами на строк до двох років та навіть арештом від 6 місяців до 3 років.

Також покарання за незаконне збирання дров в лісі передбачене в Кодексі України про адміністративні порушення. Так, згідно зі статею 64 КУпАП "Порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини, заготівлі живиці" передбачено розмір штрафу від 102 до 238 гривень (для посадових осіб від 170 до 272 гривень).

Згідно зі статею 65 КУпАП "Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка" (тобто дерев, які ще ростуть) вам може загрожувати штраф від 510 до 1020 гривень (для посадових осіб від 2550 до 5100 гривень).

Якщо громадянин протягом року знову порушить цей закон, розмір штрафа зросте до 1 020 – 1 530 гривень (для посадових осіб 10 200 – 15 300 гривень).

Також варто запам'ятати статтю 65-1 КУпАП "Знищення або пошкодження полезахисних смуг та захисних лісових насаджень". Тут штраф становить від 510 до 680 гривень (для посадових осіб від 1 020 до 1 530 гривень). Та статтю 66-1 КУпАП "Знищення або пошкодження підросту в лісах", яка тягне за собою накладення штрафу від 51 до 102 гривень (для посадових осіб 119-170 гривень).

Як отримати дозвіл на заготівлю дров


Кабінет міністрів затвердив Порядок видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів.

Для цього потрібно отримати спеціальний лісорубний квиток. Він видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства, постійними лісокористувачами, або лісогосподарськими підприємствами. Саме вони мають право ліквідовувати захаращеність в лісі. Така робота пов'язана з підвищеною небезпекою.

Сьогодні отримати лісорубний квиток можна також і в "Дії".

Зверніть увагу, отримати лісорубний квиток можна лише після сплати заготівельником нормативного збору до місцевого бюджету.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
13-10-2022, 20:30
Коментарів 0 Переглядів 2 119

Теги -


Електропостачання буде без обмежень для всіх груп споживачів


Лікарі шпиталізували потерпілу до медичного закладу
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Головні події 2024  року. Блог Ярослава Волощука
При завершенні року вже традиційно підбиваються підсумки всіх подій.
Без «паєток» і «наступаючого»: з прийдешнім усіх! Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.
ВІДЕО Переглянути все відео

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Співпраця з агенцією нерухомості допоможе уникнути ризиків та швидко знайти ідеальне житло. Звертайтеся до професіоналів, щоб перетворити пошук нерухомості на легкий і приємний процес.

Голосування чернівчан лише підкреслює позитивний імідж автосалону та доводить, що справді American Wheels виправдовує довіру та розвиває автомобільну сферу в Україні.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.