RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Хочеться своєю роботою віддячити людям»: історія маріупольця, який став інженером «Чернівціводоканалу»



Чоловік переїхав до Луцька, але роботу знайшов у Чернівцях.

Маріуполець Олександр Ільїн став працівником "Чернівціводоканалу". Він маю організувати комерційний облік води у багатоповерхівках.



Змінити роботу та місцепроживання чоловіка змусила війна, йдеться у публікації “Молодого буковинця”.

У Маріуполі Олександр очолював комунальне підприємство в Маріуполі. Воно не мало аналогів в Україні й обслуговувало понад 140 навчальних закладів міста.

15 березня Олександр з дружиною та дворічним сином змушений був покинути рідний Маріуполь, навіть не знаючи того, чи живі його батьки в іншій частині міста. Тепер Олександр живе з батьками у Чернівцях і сподівається, що повернеться у Маріуполь. 

"У Маріуполі очолював комунальне підприємство, яке надавало в школах та дитсадках послуги прання, прибирання та різних фахівців із ремонту мереж. Ми закупили сучасні пральні машини, наші майстри мали сучасні інструменти й виконували необхідні роботи у дитсадках та школах. Підприємство окупилося за один рік. Завдяки йому вдалося зекономити багато мільйонів гривень. Наше підприємство успішно працювало майже три роки. А 24 лютого моя сім’я прокинулася від вибухів", – розповідає Олександр.

Родина вирішила залишатися в Маріуполі, бо не знали, куди безпечно їхати.

"Біля будинку був дитячий садочок, який капітально відремонтували. У директорки взяв ключі від бомбосховища – і потім тут впродовж тривалого часу рятувалися мої батьки й ще 120 людей", - згадує Олександр.

Батьки залишилися біля будинку, Олександр переїхав в іншу частину міста.

"Мости через річку за кілька днів підірвали й ті, хто залишився на лівому березі, вже не мали можливості виїхати в Україну. Їм потрібно було лише виїжджати у Росію. Така ж ситуація була з моїми батьками", - продовжує чоловік. 

Олександр із сім’єю понад пів місяця жили у блокаді. Пережили багато повітряних тривог, чули, як росіяни скидали бомби, й відчували, як їхній будинок хитався. 

Третього березня зник зв’язок, тепло, вода, електрика.

"Я не знав, чи живі мої батьки. Лише з даху 14-поверхівки зміг додзвонитися до свого рідного брата, який з Бучі переїхав на Волинь під час війни. Він сказав, що треба виїжджати. Ми декілька разів намагалися виїхати, але нас не випускали українські військові, бо на трасах йшли бої. 
Ми мерзли у квартирі, їжа закінчувалася, купити її не було де. Тому ми вкотре ризикнули виїхати. 15 березня я зранку пішов на вулицю, щоб на вогні зварити макарони. Біля мене за 50 метрів розірвалася міна, я дивом встиг заскочити у під’їзд. Пощастило, що машину не зачепило. Ми сіли в машину і поїхали з Маріуполя на Запоріжжя. 250 кілометрів я їхав 16 годин. Проїхали 12 блокпостів окупантів. Казали, що того дня з Маріуполя виїхало п’ять тисяч машин. У Запоріжжі переночували у церкві й далі вже рухалися у бік Волині", - розповідає Олександр.
 

Батьки Олександра вийшли на зв’язок 25 березня. Розповіли, що їхній будинок згорів, будинок Олександра, який був поруч, розтрощений.

"Весь цей час батьки ховалися у бомбосховищі в дитсадку, а потім прийшли росіяни й наказали евакуйовуватися в Росію. Вони пройшли фільтрацію і добиралися через Ростов-на-Дону й Білорусь в Україну. Зараз вони тут, зі мною, у Чернівцях", – продовжує Олександр.

Олександр п’ять місяців шукав роботу в Луцьку. Зрештою, директор Луцького водоканалу розповів про роботу в Чернівцях. 

"Директор "Чернівціводоканалу"Андрій Колесник зателефонував, дізнався про мій досвід і запропонував переїхати до Чернівців. Так з 15 вересня я став працівником "Чернівціводоканалу". Живемо тут усією родиною. Знайшли будинок, будемо зимувати", - каже чоловік.

Олександр наразі працює на посаді інженера-інспектора й ознайомлюється із системою роботи "Чернівціводоканалу".

"Я маю організувати комерційний облік води у багатоповерхівках, тобто розробити методику встановлення загальнобудинкових лічильників. Хочеться своєю роботою віддячити людям, які повірили й дали шанс тут працювати. Це для мене дуже важливо", – пояснює Олександр.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-10-2022, 10:15
Коментарів 0 Переглядів 6 029

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.