Буковина стала прихистком для майже 70 тисяч вимушених переселенців. Для їхнього розміщення школи, спортзали облаштували під гуртожитки, відремонтували старий готель "Черемош" та і самі буковинці прихищають людей.
Кореспондентка "МБ" поспілкувалася з українцями, які через покинули власні оселі та переїхати до Чернівців.
На Соборній площі у місті Чернівці є польова кухня, де годують вимушених переселенців. На лавочці сидить пані 65 років. У жінки опущені очі, з-під окулярів видно сльози. Наталія Володимирівна, вже не один рік потерпає від агресії РФ, адже вона із Донецької області.
- Ще у 2014 році я покинула свій рідний Донецьк. Наша сім’я колишніх військовослужбовців, тому були змушені покинути свій дім та переїхати у більш безпечне місце. Через обставини, які трапилися у моєму житті під кінець лютого потрібно було поїхати до Києва до своїх друзів, і знову я зіткнулася із війною… 24 лютого вночі ми знову почули вибухи, добу перечекали і приїхали до Чернівців, вже тут нас прихистив колишній співробітник мого чоловіка, - ділиться Наталія Володимирівна.
Більшого жінка розповісти мені не могла…
Я помітила, люди надзвичайно замкнені та схвильовані, дуже важко піддаються на розмову. Та і мені, як журналістці важко знайти слова підтримки…
Попереду мене йде молода жінка з двома маленькими синами. Хлопчики п’ють чай та їдять булочку. Підходжу до них та починаю розмову.
– Доброго дня, звідки ви приїхали? – запитую молоду маму.
–Ми приїхали із Києва… Через церкву знайшли житло. Нас тут прийняли… Дуже шкода було залишати своє житло. Їхали, не знаючи куди, з двома маленькими дітками на руках, - розповідає киянка Олена.
Тим часом маленькі хлопчики їдять булочку і лише посміхаються. Кажуть, що хочуть повернутися додому.
Йду ближче до ЦНАПу, там офіційно реєструють вимушених переселенців.
- Я приїхала з Харкова, тому що ці обстріли витримати було неможливо… Мій чоловік залишився там, а я з двома синами приїхала до Чернівців. Повертатися вже нема куди… У нашу квартиру влучив снаряд… - розповідає жителька міста Харків Світлана.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.