RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


У школах Чернівців збирають дані щодо кількості учнів, які добираються до освітніх закладів маршрутками і потребуть пільговогого проїзду.

Про це повідомляють кореспонденти molbuk.ua



Батькам пояснюють, що це роблять із метою "вивчення потреби учнів закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади у пільговому (безкоштовному) перевезенні у маршрутних автобусах м.Чернівців та підготовки відповідного рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради", тож просять "подати кількість учнів, яким потрібні квитки на маршрутні автобуси".

У деяких школах батькам наголошують:

"На кожну дитину, яка живе віддалено від освітнього закладу, перепадає тільки 2 маршрутки. Проїзні будуть дійсні тільки в будні дні під час проїзду до школи і після неї".

Що конкретно мається на увазі та для чого потрібна інформація, кореспондентка molbuk.ua
з’ясовувала у заступника міського голови Ігоря Крохмаля.

За словами посадовця, інформацію наразі вивчають, щоби на майбутнє знати потреби щодо кількості школярів, які потребують пільгових довезень, і розуміти, у скільки це обійдеться міському бюджету.
"Зараз відповідно до протокольного доручення, даного на сесії міськради, міський голова створив робочу групу для вивчення питання, яким чином визначити механізм відшкодування у разі, якщо приймуть таку пільгу для дітей до запуску автоматизованої системи, яку ми плануємо впровадити наприкінці цього року.За дорученням комісії, яка розглядає це питання, дали таку пропозицію вивчити це питання. Тобто наразі ми вивчаємо, скільки школярів потребують такої пільги для того, щоби мати розуміння, скільки це буде коштувати міському бюджету", - пояснює Ігор Крохмаль.
Наразі, каже посадовець, перевізники підписали меморандум, згідно якого готові за свій рахунок до 1 червня возити школярів за пільговою ціною у розмірі 5 гривень. Це без відшкодування з міського бюджету.

"Для того, щоби дія вступила в рішення, має бути рішення виконкому, яким запропоновано міському голові підписати цей меморандум. Його уже підписали всі перевізники. Саме на виконкомі, який має відбутися 22 лютого, мають ухвалити рішення, згідно якого всі школярі матимуть право офіційно їздити по 5 гривень", - каже Крохмаль.

Зараз, до прийняття рішення виконкому, перевізники проявили ініціативу не чекати на це рішення, а з понеділка, 14 лютого, возити школярів за 5 гривень.

"Зараз у нас немає інформації, що якийсь із перевізників не везе школяра за 5 гривень. Усі везуть. Можливо, десь і є поодинокі випадки, але принаймні до нас скарг не надходило", - запевняє посадовець.

Проте на постійній основі це бути не може, зауважує.

"Тому що закон чітко визначає, що ми можемо встановити пільгу, але лишень за умови відшкодування різниці перевізнику. А оскільки група депутатів і активних чернівчан наполягають на тому, що проїзд має бути безкоштовним для школярів узагалі, то щоби ми розуміли, скільки треба буде відшкодовувати з міського бюджету, ця робоча група збирає цю всю інформацію, в тому числі за рахунок ресурсу шкіл", - додає чиновник.

Яким чином впроваджуватимуть пільговий проїзд надалі, точно ще невідомо - питання вивчають.

"Ми вивчаємо, як це запроваджували інші міста – до прикладу, Львів. Вони приблизно за такою ж схемою відшкодовували. Але воно все буде врегульовано, коли буде автоматизована система. Тобто, якщо відповідне рішення ухвалить міська влада, школяр, маючи пільгу, отримає спеціальну картку, завдяки якій будуть передбачені 2 чи 4 поїздки в день, і він зможе скористатися автоматизованою оплатою. І лишень тоді ми будемо чітко розуміти, скільки нам потрібно відшкодовувати.
Будемо розуміти, чи це 2 поїздки в день, чи 4, чи буде у вихідні дні, чи ні. Звичайно, у вихідні школяр до школи не їздить. Йдеться про те, що якщо буде така пільга, то він має використати на доїзд і приїзд зі школи. І ще, можливо, одна поїздка у 2 боки на позакласні заняття, гуртки. Можливо, проїзд не буде повністю безкоштовним, а за якусь невелику суму. Ймовірно, і не всі такої пільги потребують: когось довозять машиною батьки, хтось відвідує школу неподалік від дому і ходить пішки. І таких чимало", - розмірковує Ігор Крохмаль.


Що відомо:

На засіданні виконкому з 1 лютого вирішили підвищити вартість проїзду у маршрутках із семи до дев’яти гривень.

Спочатку передбачалося, що школярі сплачуватимуть також по 9 гривень, проте активні чернівчани звернулися до влади з проханням [url=http://]відновити[/url] пільговий проїзд школярів у маршрутках, зареєструвавши відповідну петицію.

Пізніше стало відомо, що з 14 лютого, школярів у маршрутках Чернівців почали возити за пільговим тарифом 5 гривень.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Редактор: Галина Олійник
17-02-2022, 12:57
Коментарів 0 Переглядів 3 008

[/center]

Укриття обладнано вентиляційною системою, замінено електромережу, двері та світильники

За відсутності цього документа в’їзд до країни буде заборонено
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.