Спасибі медицині та науково-технічному прогресу: ми стали жити відчутно довше. За останні 50 років ймовірність дожити до 80-90 років і для чоловіків, і для жінок зросла майже вдвічі, а до 2040 року за прогнозом вчених Інституту показників і оцінки здоров'я у Сіетлі жителі країн, що розвиваються, можуть розраховувати на ціле додаткове десятиліття. У всьому цьому є тільки один невеликий мінус: продовжуючи життя, ми продовжуємо і старість.
І для того, щоб додаткові роки життя стали додатковим часом енергії, бадьорості і активності, потрібно уважно стежити за своїм здоров'ям. І особливо багато потрібно піклуватися про себе після того, як організм починає старішати. Нижче ми наводимо перші ознаки, які говорять про те, що час вже стати трохи уважнішими до свого здоров'я, інформує Ukr.Media.
Ви втрачаєте волосся — не лише на голові
Визнаний симптом старішання — непоправна втрата волосся. Але ось що важливо: на інших ділянках нашого тіла волосся теж може випадати, і якщо це відбувається, швидше за все, ваше тіло старішає швидше, ніж слід було б.
Ваші руки і ноги стали відчутно слабшими
З плином років ми втрачаємо м'язову масу — цей процес починається вже після 35 років, а після 40 і особливо після 50 років він тільки прискорюється. І щоб зберігати здоровий відсоток м'язової маси, з кожним наступним роком нам доводиться докладати дедалі більше зусиль. Якщо ж ми цього не робимо, наші руки і ноги стають дедалі слабшими і нам стає важко піднімати звичні вантажі, вставати і просто підніматися сходами. Втім, дієта з підвищеним вмістом білка і фізичні навантаження допомагають з цим впоратися.
Синці гояться дуже, дуже довго
Ще одна важлива ознака передчасного старішання, яка часто упускається, — тривалість загоєння синців, саден і дрібних ран. Якщо наш найбільший орган — шкіра — регенерує повільно, це означає, що щось не так і з процесами відновлення усіх інших систем.
Вам дедалі важче підібрати ідеальні штани
Занадто вузькі у талії, занадто широкі у стегнах і занадто довгі — усе це, як не дивно, теж може вказувати на те, що ваше тіло швидко старішає. З віком жир починає охоче накопичуватися саме у області талії, а через втрату м'язової маси ноги стають тоншими і сухішими. Крім того, через втрату суглобової рідини наш зріст стає меншим. Рецепт порятунку той самий: дієта, фізична активність і обов'язкова консультація фахівця з артриту, щоб захистити здоров'я суглобів.
Шкіра дедалі сильніше сохне
Суха шкіра, що лущиться, яку не рятують ані креми, ані лосьйони, ані навіть олії — ще одна ознака старішання. Втім, якщо це єдина з помічених ознак, можливо, справа у порушеннях функції щитоподібної залози — тож варто звернутися до ендокринолога.
Проблеми зі сном
З віком у організмі незмінно підвищується рівень кортизолу, гормону стресу, який негативно впливає на якість сну. Але дуже важливо контролювати рівень стресу і знаходити власні способи боротьби з ним та розслаблення, оскільки кортизол прискорює старішання тіла і мозку.
Ваш менструальний цикл порушений
Порушення менструального циклу можуть починатися за 15 років до настання менопаузи — і, на жаль, вони попереджають про те, що ваше тіло старішає швидше, ніж слід було б. Якщо вам від 30 до 40 років, а ваш цикл не такий, як треба, можливо, вам варто проконсультуватися з ендокринологом, гінекологом і перевірити рівень стресу у вашому житті.
У вас з'являються "сонячні" пігментні плями
Серед звичок, що викликають передчасне старішання шкіри, лідером є звичка проводити забагато часу на сонці. На жаль, вплив ультрафіолету на шкіру має накопичувальний ефект, і одного разу звичка проводити літо з "голим" обличчям може нас наздогнати. Якщо ви помітили на шкірі невеликі темні плями, по‑перше, підсильте захист від сонця, придбавши крем з більшим захистом, а по-друге, почніть використовувати сироватку з натуральними відбілювачами — солодкою, соєю, арбутином і ніацинамідом. Нарешті, можливо, вам варто менше користуватися телефоном: деякі дослідження підтверджують зв'язок між блакитним світлом екрану і пігментними плямами, що з'являються.
Ваша шкіра суха
Чим старшими ми стаємо, тим більше наша шкіра втрачає вологи і тим складніше їй заповнювати її дефіцит. І у підсумку навіть ті жінки, які за часів юності страждали через жирну шкіру, можуть виявити, що час вибирати засоби для сухої. Але крім віку, вологу зі шкіри можуть "витягати" сонце, стрес, паління, агресивне зовнішнє середовище. Якщо ви помітили перші ознаки сухості, почніть користуватися кремами і лосьйонами, до складу яких входять зволожуючі інгредієнти — омега, кокосова олія, кераміди і диметикон. Також корисно раз на тиждень робити зволожуючу маску на ніч. І пам'ятайте, чим більше вологи отримує ваша шкіра, тим легше їй боротися зі старішанням.
Ваша шкіра схожа на папір
Якщо вам далеко до старості, а ваша шкіра нагадує тонкий сухий папір, то для цього є дві причини: по‑перше, недолік кальцію, а, по‑друге, порушення балансу pH вашої шкіри. Вам обов'язково варто перевірити рівень кальцію (і за необхідності почати приймати відповідні препарати), також почати користуватися зволожуючим кремом, що містить пробіотик, який допоможе відновити активність колагену.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
5-09-2021, 00:40
0
1 211