У Житомирі в лікарні помер 30-річний чоловік, якому не був своєчасно поставлений діагноз. Рідні покійного переконані, що якби йому вчасно надали належну медичну допомогу, трагедії можна було б уникнути, тому написали заяву в поліцію.
Про це розповіла мати загиблого, передає
"Житомир.info".
У сина пані Тетяни був діабет I типу. 14 травня у нього підвищився рівень ацетону в сечі, з'явилася сильна нудота, підвищилася температура тіла, і дружина чоловіка викликала "швидку".
"Бригада приїхала, завезла сина на Богунію, але був ургентний день, тому його там не взяли, а повезли у першу міську лікарню. Відправили в COVID-відділення, взяли експрес-аналіз, там все було чисто, і відправили до звичайного приймального відділення", - розповіла жінка.
Медики проведи огляд і сказали, що у пацієнта інфекція сечовивідних шляхів, призначили антибіотики. При цьому відмовилися поставити крапельницю, як того вимагала дружина пацієнта, і не побажали залишати його у відділенні. У результаті чоловік з дружиною поїхали додому на таксі.
"У суботу, 15 травня, син стало гірше, вже почався кашель, знову підвищилася температура, але у зв'язку з тим, що за рекомендацією сімейного лікаря він приймав содове питво, рівень ацетону в сечі знизився, рівень цукру в крові також", - розповіла пані Тетяна.
Під вечір чоловікові сало ще гірше, і сім'я знову викликала "швидку" з метою перевірити, чи немає запалення легенів. Прибулі медики виміряли сатурацію-94, послухали та сказали, що в легенях все чисто.
"Вранці у неділю, 16 травня, син уже почав задихатися, температура не спадала, я порадила знову викликати "швидку". Однак невістці відмовили у направленні бригади. Я вже сама викликала і таки домоглася, щоб "швидка" приїхала. Але вже була критична ситуація. Сина забрали на Богунію, зробили рентгенівський знімок, припускали, що це тромбоемболія, потім зробили УЗД, яка виключила тромбоемболію. В решті решт, нашого синочка не стало", - каже жінка.
Вона також додала, що припущення лікаря були різні, аналізи важкі. І тільки 17 травня їм повідомили справжній діагноз - "бактеріальна пневмонія".
"Права частина легенів повністю згнила, а лівої - 10%. Тобто, 60% легких були знищені. Виходить, з п'ятниці ніхто не зміг навіть запропонувати комп'ютерну томографію", - розповіла мати померлого.
Рідні померлого вирішили розголосити ситуацію, щоб уникнути повторень того, що сталося.
У Житомирській міськраді відреагували на трагедію. За словами заступника мера Марії Місюрової, за фактом події мають намір провести засідання клініко-експертної комісії, яка повинна дати оцінку якості надання медичної допомоги.
"Буде розглянуто, де пацієнт лікувався. Адже він лікувався не тільки в лікарні №2. Тому поки це питання на розгляді в департаменті охорони здоров'я облдержадміністрації", - сказала вона.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-05-2021, 21:10
0
13 621