RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Лотереї у Чернівцях працюють на окупанта?

У Чернівцях досі, незважаючи на заборону грального бізнесу ще 2009 року, виманюють чималі кошти з кишень пересічних людей. Більше того, ці лотерейні фірми належать спонсору російської армії!

Днями в сюжеті телепрограми "Наші гроші" на каналі ZIK прозвучало сенсаційне викриття: власник української лотереї "Патріот", росіянин Олег Бойко офіційно фінансує російську армію. Це підприємство налічує з десяток гральних закладів у Чернівцях. Вони досі спокійно функціонують у всіх спальних районах і навіть в центрі Чернівців.

Та на це не реагують ні правоохоронні органи, ні інші державні структури.

"Ті, хто проводить лотерейну діяльність, є порушником"

Навіть після впровадження закону про заборону грального бізнесу в Україні в 2009 році, в усіх містах легально продовжують діяти ці клуби. Так, мінфін свого часу дав "добро" на існування в Україні закладів грального бізнесу трьох великих підприємств: "Патріот", "МСЛ" та "Українська національна лотерея". Узаконені "заборонені" клуби працювали і досі працюють. Згідно юридичного трактування, їхня діяльність називається "миттєвими державними лотереями". Щоправда, неозброєним оком видно, що узаконені "гральні термінали", якими послуговуються в цих закладах, навряд чи відрізняються від банальних гральних автоматів, які українська влада забронила ще п’ять років тому.

Читайте також: Гральний бізнес – під носом міліції

Фірма "Патріот" через кіпрську Cehriba Investments Limited входить в інвестиційний холдинг Finstar, яким володіє російський мільярдер Олег Бойко. Власник "Патріоту" має лотерейний бізнес і на батьківщині. У Росії Бойко є оператором лотереї "Перемога", прибутки від якої направляє на підтримку російської армії. Російські витрати бізнесмен, вочевидь, компенсує в Україні. Адже перерозподіл прибутків в Україні більш лояльний до бізнесменів. У Росії, окрім податків, оператори платять державі ще 10 відсотків від доходів.

Згодом Міністерство фінансів України назвало діяльність трьох найбільших операторів державних лотерей незаконною. Міністр фінансів Олександр Шлапак закликав громадян України бойкотувати лотереї "МСЛ", "Патріот" і "УНЛ", адже ліцензії цих компаній на проведення діяльності з випуску і проведення державних лотерей закінчилися ще в першому кварталі 2014 року, та вони продовжують працювати, керуючись спірною нормою законодавства про державні лотереї, яка дозволяє працювати після закінчення терміну ліцензії до отримання нової.

"Той, хто проводить сьогодні лотерейну діяльність, є порушником. Ми наполягаємо на тому, що потрібно вести лотерейну діяльність у правильному правовому полі. Вони продовжують працювати – це їх точка зору. Наша точка зору – що вони не мають права працювати, і ми маємо намір розбиратися з цим у судах", – додав Шлапак.

"Ми не знаємо, хто нам платить зарплату"

Ще у квітні цього року журналісти "МБ" намагалися з’ясувати, чому і на яких підставах у місті продовжують діяти заборонені заклади ігрового бізнесу ("Гральний бізнес – під носом міліції" за 10.04.2014, – авт.). Тоді правоохоронці запевнили нас, що ці заклади справді працюють легально, бо на те є відповідна ліцензія від мінфіну…

Проте й нині, після Революції гідності гральні заклади продовжують працювати. Ще б пак – спонсоруючи війну на Сході!

З самого ранку заходимо до клубу "Ройал Лото", що на початку вулиці Героїв Майдану. На дверях бачимо вивіску, в якій йдеться про зміну графіку роботи. Дістаю фотоапарат, і – вмить відчиняються двері. Працівниця цього закладу "кидається" з питанням, чому я фотографую. Заходжу до закладу, пояснюючи, що я журналіст. Запитую, як зв’язатися з керівництвом. Проте працівниці на те тільки знизують плечима: "Ми не знаємо, хто нам платить зарплату".

Біля автоматів сидять чоловіки років 40–45 і продовжують "давити" кнопки, витрачаючи чималі гроші…Контингент і ситуація в гральному залі, схоже, не змінювалися тут не лише від минулої весни, коли ми тут були востаннє, а й від 2009 року – того часу, коли ці заклади діяли повністю легально.

Ми зв’язалися із адвокатом Сергієм ФІЛІПЧУКОМ, який захищає інтереси підприємства "Патріот" у Чернівцях. Юрист заявив, що фірма досі вважає свою діяльність правомірною і чесною, натомість заяви урядовців він розкритикував.

– Після того, як міністерство озвучило цю заяву, міністр подав у відставку, – каже адвокат. – Я це чітко пов’язую між собою. Чому? Бо в Україні десятки тисяч людей працюють, і десятки тисяч таких підприємств сплачують гроші. Більше того, після вводу Закону України 1,5 відсоткового податку на армію, один такий заклад надає як мінімум тисячу гривень. Скільки їх є в Україні, і скільки грошей перераховується… І це без податків, без внесків до пенсійного фонду. Це – не сотні тисяч, це мільйони гривень.

А ось на інформацію про те, що гральні заклади "Ройал-лото" фінансують російських бойовиків на Сході України, представник фірми відреагував так:

– Чесно кажучи, я чув цю інформацію в ЗМІ. Я особисто не знаю власника, я знаю лише представника цієї фірми на Західній Україні – Чернівці, Львів. Я ніколи не чув, що власник росіянин. Я просто констатую факт, що сьогодні сплачуються чималі податки, і люди працюють. Все інше я не можу стверджувати, бо я не знаю. Я не кажу, що це неправда. Я не можу це стверджувати, бо цього не знаю. Але нині все працює в правовому полі.

Думки

Сергій ЛАЗАРЄВ, активіст Народної самооборони Чернівців:

– Від самого початку ми були найбільшими противниками грального бізнесу в Україні та в Чернівцях зокрема. Ми розуміємо чітку психологію цього бізнесу: заклади забирають якнайбільше грошей із сімей, руйнують ці сім’ї. Під час подій Революції гідності ми мали чимало запитань до підприємців, які на Буковині ведуть цей гральний бізнес. Ми мали зустрічі з цими людьми. Вони демонстрували нам дозвільні документи й ліцензії з Києва, які дають дозвіл на ведення цього бізнесу. А коли правоохоронці намагалися втрутитись у ситуацію, ці підприємці відразу писали скарги на міліцію до Генпрокуратури – про те, що, начебто, міліція тисне на їхній бізнес. Однак досі ці заклади відкрито працюють. Оскільки всі громадські організації нині переключилися на допомогу бійцям у зоні АТО, ця проблема зараз не є найбільш актуальною. Проте ми триматимемо її на контролі, а після АТО обіцяємо розібратися з цих ганебним і незаконним бізнесом.

Андрій НОВАК, голова Комітету економістів України

– Діяльність таких закладів в умовах російської агресії – це дуже неправильно. Але схожа ситуація не тільки в цій сфері. Знову ж таки, українські підприємства військово-промислового комплексу постачають обладнання і комплектацію для російської армії. Крім того, Україна продовжує закуповувати російську продукцію – причому, й на державному рівні. Тому питання треба ставити в комплексі – чому Україна не застосовує в повній мірі економічні санкції проти ворожої держави".

Микола КОБИЛЮК
Редактор: Микола Кобилюк
22-08-2014, 10:31
Коментарів 0 Переглядів 3 851

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.