RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Буковинці не хочуть об’єднуватися цілими районами, а лише по кілька сіл

22 червня Глибоцька селищна та Михайлівська сільська ради прийняли рішення "Про добровільне об’єднання територіальних громад" та затвердили план організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад цих населених пунктів в об’єднану громаду. Зазначене рішення було надіслане обласній державній адміністрації на розгляд щодо відповідності норм чинних законів та Конституції України. Після отримання висновку та прийняття остаточного рішення радами цих населених пунктів обласна рада розглядатиме на сесії питання про створення об’єднаної громади на базі сіл Михайлівка, Червона Діброва та селища Глибока. За умови прийняття позитивного рішення зазначена громада може стати першою утвореною відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад". Про це повідомляє обласний Офіс реформ.

21 травня Усть-Путильський сільський голова ініціював добровільне об’єднання територіальних громад. 24 травня на загальних зборах села підтримано звернення до Мариничівської та Дихтинецької сільських рад із пропозицією про добровільне об’єднання територіальних громад. Після вивчення перспектив щодо об’єднання громад на сесії Мариничівської сільської ради підтримано рішення щодо об’єднання з Усть-Путилою та визначено представників населеного пункту до складу робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Утворення робочої групи є початком процедури добровільного об’єднання територіальних громад. Відтепер цим двом сільським громадам залишилось пройти ще півшляху до повноцінного об’єднання.

Великокучурівська, Тисівська та Снячівська сільські ради Сторожинецького району теж утворили спільну робочу групу із підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад, що теж можна вважати початком практичної процедури об’єднання.

Читайте: Буковинські депутати не схвалили поділ області на громади

Ситуацію з добровільним об’єднання громад коментує експерт Офісу реформ у Чернівецькій області Вікторія Чебан:

"Якщо розглядати безпосередній процес об’єднання територіальних громад, відповідно до того, як він прописаний в Законі України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", то умовно його (тобто, процес) можна розділити на дві частини. Перша: ініціювання об’єднання сільськими головами, депутатами сільських рад, органами самоорганізації населення чи в порядку місцевої ініціативи; громадське обговорення зазначеної ініціативи та винесення даного питання на наступній сесії сільської, селищної чи міської ради для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи; надсилання пропозиції сільським, селищним чи міським головою після прийняття відповідною радою позитивного рішення сільському, селищному чи міському голові суміжної громади, який, в свою чергу, забезпечує громадське обговорення цієї пропозиції та виносить на сесію відповідної ради. У випадку, якщо рада суміжної громади підтримує таку пропозицію, то вона інформує про це ініціатора об’єднання та делегує представника до спільної робочої групи. Сільський, селищний чи міський голова, який ініціював це об’єднання, приймає рішення про створення спільної робочої групи та інформує про це обласну раду та обласну державну адміністрацію. Утворення спільної робочої групи з однакової кількості редставників від кожної територіальної громади, що об’єднується, є початком процедури добровільного об’єднання. Саме на цьому етапі перебувають сільські ради сіл Усть-Путила та Мариничі Путильського району та сільські ради населених пунктів Великий Кучурів, Снячів та Тисовець Сторожинецького району.

Друга частина процесу об’єднання розпочинається із проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад, які готуються спільною робочою групою. Ці проекти рішень знову ж таки повинні пройти обов’язкове громадське обговорення та схвалення відповідними радами громад, які об’єднуються. Після цього ці проекти рішень відправляються обласним державним адміністраціям для надання висновку про їх відповідність законам та Конституції України. На цьому етапі перебувають Михайлівська сільська рада та Глибоцька селищна рада, які схвалили проект рішення про об’єднання територіальних громад смт. Глибока, сіл Михайлівка та Червона Діброва в одну об’єднану громаду із адміністративним центром у смт. Глибока".
Редактор: Igor
26-06-2015, 15:05
Коментарів 0 Переглядів 1 583

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вручення відбулося у приміщенні Чернівецької міської ради


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.