Президент України підписав "Закон про освіту", який політики у Молдові, Румунії та Угорщині засудили бо, мовляв, він порушує права нацменшин.
Нагадаємо, що з п’ятого класу дітям, які навчаються в школах нацменшин, викладатимуть предмети державною мовою. Водночас, за заявою батьків, один або кілька предметів можуть викладати рідною мовою.
Що думають про закон вчителі та батьки школярів румуномовних шкіл, дізнавалася кореспондент "МБ".
"Згідно Конституції України, ми на правильному шляху"
Іван ІГНАТ, директор Чернівецької гімназії №6:– Коментуватиму, схиляючись на успіхи гімназії. Ми маємо дуже гарні результати цього року на ЗНО з української мови. Так, із 12 випускників восьмеро стали студентами вузів. Загалом, 66 випускників навчального закладу склали ЗНО на хорошому рівні. Це свідчить, що викладання державної мови в нас на непоганому рівні. Хоча, безумовно, це не той результат, якого ми прагнемо. Треба ще працювати. Вважаю, що згідно з Конституцією України, ми на правильному шляху. Думаю, найближчим часом усі спірні питання, пов’язані з законом, будуть вирішені.
"Треба знати українську, щоби вступити"
Анжела БОТА, директор Боянської школи Новоселицького району:– У нашій школі відбувається двомовне навчання. І українська мова – на хорошому рівні. Українською мовою діти володіють, можуть нею вільно висловити думки. У початковій школі на вивчення української ми виділяємо години. Крім того, всі учні думають про вступ до вузів, а краще знання української їм у цьому допоможе.
"Більшість дітей і раніше навчалися в україномовних класах"
Геннадій ЧЕСКА, батько учениці Маршинського НВК Новоселицького району:– У нашій школі є класи з румунською й українською мовою викладання. Моя дитина вчиться в україномовному класі. Лише один предмет вона вивчає румунською мовою. Решту предметів – українською. Більшість дітей також навчаються в україномовних класах. Бо державну мову треба знати, щоби потім вступити до вузу.
Звісно, є винятки, коли батьки планують, щоб дитина здобувала вищу освіту в Румунії або ж Молдові. Тоді вивчення всіх предметів румунською мовою необхідне. Та ці випадки дуже рідкісні.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-09-2017, 11:43
0
4 262