RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » У Чернівцях велосипедистка на тротуарі збила 5-річну дівчинку - в дитини перелом ноги

У Чернівцях велосипедистка на тротуарі збила 5-річну дівчинку - в дитини перелом ноги

Юна велосипедистка, їдучи днями на повній швидкості велелюдним тротуаром у Чернівцях, збила п'ятирічну дівчинку. Винуватиця відбулася переляком, малій же дісталося більше — вона отримала перелом ноги.

Мати дівчинки, викладач ЧНУ Світлана КІЙКО просто вражена тим, що на тротуарі, де й так мало місця, а людей багато, велосипедист міг мчати “з вітром”. Коли донечка першою вибігла з магазину на тротуар, ніхто не сподівався, що її можуть збити. Пані Світлана написала про цей прикрий випадок у соцмережах:

"Сьогодні о 18-ій годині велосипедистка на тротуарі (вул. Стасюка, торгівельні ряди навпроти обласного архіву та "Приватбанку") збила мою малу. Результат - перелом ноги і гіпс. У цій ситуації не розумію двох речей: чому велосипедисти ганяють по тротуарах, де ходять люди (і дорослі, і діти)?! Ми саме виходили з магазинчика і навіть не чекали, що тротуаром на повній швидкості буде їхати велосипедистка. І друге питання: чому в європейському місті Чернівці немає велосипедних доріжок, як це є у всіх цивілізованих містах Європи? Велосипедистка - молода дівчина, сама злякалася і вибачилася. Та що тепер з її вибачень, якщо дитина повинна три тижні бути в гіпсі? Я в шоці від цієї ситуації...", - написала Світлана Кійко.

У розмові з кореспондентом molbuk.ua жінка зачитала діагноз, який поставили її донечці в обласній дитячій лікарні: “закритий перелом лівої великогомілкової кістки”. Термін перебування у гіпсі — 21 день.

-Донька при ударі ще подерла руку, пішла кров, каже жінка. - Щастя, що вона так впала на землю, що не зачепила обличчя. Я переживала за дитину, тому викликала у першу чергу швидку допомогу. Вже у лікарні до нас навідувалася поліція. Велосипедистці на вигляд 17-18 років, її транспорт доволі дорогий. Вона відразу зупинилася, вибачалася, була дуже нажахана. Але навіщо так мчати по тротуару, не розумію? Гарний початок літа, нічого казати.

У прес-службі обласної нацполіції наразі повідомили лише, що проводиться перевірка за матеріалами, поліція встановлює особу велосипедистки.
Професійні велосипедисти визнають: серед них телепнів-порушників вистачає. Проте порушень було би значно менше, якби для велолюбителів у місті створили відповідні умови.

-Ми помалу їдемо, бо розуміємо, що тут люди ходять, діти маленькі бігають, - каже велосипедист Валерій. - Та є унікальні бовдури віком 15-16 років, які хочуть показати, які вони “великі” спортсмени і які у них модні байки. Отак вигуляють велосипед 300 метрів, щоби всі бачили, і назад до хати завезуть. Мого товариша збили такі горе-велосипедисти, він місяців два лежав у лікарні з розбитою головою. Але й держава винна. У всьому світі є велодоріжки, ніхто нікому не заважає. А у нас немає. Як мені сказав один поліцейський, “ми не можемо розібратися з автомобільними дорогами, а велодоріжок то взагалі наступних років 50 чекати не варто”. Мій товариш, який довго живе у Німеччині, подивившись, як я катаюсь, сказав: “У нас ти би вже давно сидів у в'язниці за таку їзду”. Бо там на кілька сантиметрів заїхав на тротуар — все, тобі поштою приходить штраф на сто євро. Виїхав без шолому — ще сто євро заплатив. І там порядок. А у нас поки щось не трапиться, не будуть законослухняними. Кілька місяців тому хлопець на вулиці О. Кобилянської кудись задивився на велосипеді, заїхав головою в дерево і помер. Щойно ця звістка облетіла наших велосипедистів — усі після цього почали їздити в шоломах.

Коментар
Тетяна ЛЕБУХОРСЬКА, заступник голови ЧОГО "Буковинська агенція регіонального розвитку":

-От через те, що у нас немає велосипедних доріжок, велосипедисти й ганяють тротуарами. Це ще один сигнал, що треба розвивати велоінфраструктуру у Чернівцях. Саме це є метою нашого проекту “Через сталий транспорт до чистого довкілля”, на реалізацію якого Євросоюз готовий виділити Чернівцям понад півсотні тисяч євро. Він передбачає облаштування у Чернівцях 15 кілометрів велодоріжок, а також велопарковок. Наразі єврокомісією ще не підписані договори. Проте щойно проект почне реалізовуватися, це значно покращить ситуацію. Тому що наразі в місті є лише велодоріжка по вулиці Воробкевича.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Галина Олійник
1-06-2017, 17:24
Коментарів 0 Переглядів 4 899


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.