Дівчатка порізали руки потайки у своїй кімнаті, одна із них заявила, що її в закладі ображають. Це, мовляв, і стало причиною такого вчинку.
"От у цьому передбаннику, перед туалетом. Двері були закриті і не було чути їхніх дій", - розповіла Жанна Янчук, завідуюча притулком для дітей.
П’ятеро дівчат 14-16 років – вихованок цього дитячого притулку у Чернівцях одного вечора розбили склянку та порізали собі руки.
"Вони тут розбили, все скло злили в туалет, решту – заховали тут", - повідомила Ж. Янчук.
Адміністрація закладу переконує: діти не завдали собі серйозних травм.
"Не було загрози, дітей перевірили медики. Ран не було, в дітей пошкрябання. У притулку тимчасово перебувають діти з неблагополучних родин", - розповіла керівник закладу.
16-річна учасниця інциденту Аліна показує подряпані руки. Каже, дівчата думали в такий спосіб швидше потрапити додому.
"Є Богдана, така дівчинка, то це вона придумала, як попасти додому, втекти. Хочу додому, тут теж добре, але вдома краще", - розповіла дівчина.
Тато Аліни зі слів дівчинки переконаний, що її у притулку ображають, відтак, поскаржився на це до поліції. Та забрати її додому зараз не може, бо не звертався до служби у справах дітей з відповідною заявою, обіцяє зробити це перед Великоднем.
Володимир Абасов, батько: "Дитина була неслухняна, в мене забрали дитину, вона втекла з дому. Тяжко було. Мені дзвонить дитина і каже: Папа, я себе уб’ю. Казала, що її б’ють. На її руках я знайшов подряпини".
Вихованці притулку розповідають: саме Аліна провокує інших до небезпечних ігор зі своїм життям.
Андрій, вихованець притулку: "В нас вийшло так, що вона не один раз провокує дітей. В дитячому притулку переконують: з підлітками щодня працюють психологи. Стверджують, діти це зробили аби привернути увагу своїх рідних".
Жанна Янчук, завідуюча притулком для дітей: "У більшості дітей, хто це зробив, до них не приходили рідні тривалий час".
Наразі за кімнатою дівчаток у притулку пильно стежать, склянки їм замінили на паперові стаканчики. Перебування підлітків у притулку також контролюють правозахисники.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.