У Чернівцях деякі навчальні заклади ввели розпорядження для учнів та працівників приходити у масках. Таким чином колективи прагнуть захиститися від ГРВІ та грипу.
Зокрема, з 13 січня у масках на навчання вже ходять у Чернівецькій гімназії №2.
-Це наша ініціатива, - розповіла
директор гімназії №2 Світлана МАТВІЙЧИНА. – Хочемо, щоби наші учні та працівники були здорові. Тому й вирішили приходити в масках. Періодично їх знімаємо, міняємо. Та все ж більшість часу сидимо у масках. Сподіваємося, це допоможе зменшити кількість захворювань.
А кількість хворих на ГРВІ школярів у Чернівцях справді збільшується. Станом на 13 січня у школах міста – 8,8 відсотків відсутніх. Із них 6,5 відсотків – через ГРВІ, повідомила кореспондентові molbuk.ua
головний спеціаліст управління освіти міськради Олена КУЗЬМІНА.
- Офіційної вказівки по всіх навчальних закладах щодо носіння масок не було, - пояснює Олена Кузьміна. – Але кожен заклад може дати таке розпорядження на власний розсуд.
Наталія ІФТЕМІЧУК, лікар-терапевт:
-Завдяки масці ймовірність захворювання справді падає. Наскільки – це вже залежить від особливостей організму. У кого він ослаблений, той і у масці може захворіти. Хто ж має міцний імунітет, і без маски залишиться здоровим. Втім, береженого Бог береже, тому краще все ж таки вжити заходів безпеки. При цьому варто пам’ятати, що в одноразовій масці можна перебувати не більше двох годин. Після цього її слід прокип’ятити протягом півгодини і викинути. У марлевій пов’язці – три години. Потім її можна також прокип’ятити півгодини, попрати, випрасувати і знову носити. Інші профілактичні заходи – провітрювання, щоби у приміщенні постійно було свіже повітря. Уникайте місць скупчення людей. Краще пройдіться пішки замість того, щоби їхати набитим пасажирами транспортом. Ведіть здоровий спосіб життя, не контактуйте з хворими. Якщо це все ж таки необхідно – тоді лише у масці. Не переохолоджуйтеся, на вулицю одягайтеся тепло. Тому що коли організм перемерзає, імунітет падає і ризик захворіти зростає, вірус швидше "чіпляється". І, звичайно, дієвим профілактичним засобом є вакцинація. З нею треба поспішати, адже вакцина починає діяти аж через два тижні після введення.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
14-01-2016, 12:20
0
4 745