Політичні групи впливу в Чернівецькій міськраді напередодні місцевих виборів, які відбудуться восени, будуть використовувати дуже широкий арсенал виборчих технологій, аби провести своїх представників до міськради під прапорами різних політичних сил.
Таку думку в коментарі molbuk.ua висловив
політолог Ігор ГАВРАДА."Політичні розклади у міській раді після найближчих місцевих виборів можуть залежати від того, наскільки мудрими виявляться чернівчани на виборах. Але в будь-якому випадку нинішні групи впливу будуть використовувати дуже широкий арсенал виборчих технологій, аби провести своїх представників - чи то під прапором однієї політичної сили, чи під прапором декількох політичних сил. Можуть з’явитися і нові проекти на кшталт "Справедливих Чернівців". Поки що прогнозувати, як сформуються ці групи, досить важко - це їхня внутрішня "кухня", і, схоже, вони самі досконало не розібралися в ній. Доки не буде ухвалений законопроект про місцеві вибори, доти ми не зможемо говорити, хто і які ставки робитиме", - сказав він.
Читайте також: До яких груп впливу належать депутати Чернівецької міськради (ІНФОГРАФІКА)"Класично у політичній науці групи впливу, або як їх ще називають "групи тиску", є нормальним явищем, яке сприймають без особливого негативу. У нормальному розумінні, це є група, яка ставить перед собою мету представляти та відстоювати інтереси певної когорти (наприклад, сільгоспвиробники, металурги, політологи та журналісти) в органах влади. Звичайно, їхня діяльність мусить бути впорядкованою. Найкраще це зроблено в США, де існує ідеальна система політичного лобіювання та груп впливу", - вважає він.
"В українській практиці ставлення до лобізму зазвичай має негативне забарвлення. Негативне воно через те, що представники цих "кланів", відстоюючи певні інтереси, дуже часто нехтують не тільки вимогами закону, але й моральності і політичної етики", - додав експерт.
"Що ж до Чернівецької міськради, то останніми роками, завдячуючи роботі невтомних журналістів, говорять саме про дві великі групи - Яценюка-Бурбака та Фірташа-Продана. Крім них існують і менші групи впливу, які зазвичай зав’язані на місцевих депутатах, котрі мають певні бізнес-інтереси у місті. Та потужність цих груп впливу неможливо порівняти з потужністю вищезгаданих груп. Дуже часто вони виступають в ролі партнера по коаліції - чи то для одних, чи для інших", - розповів політолог.
Читайте також: Не боюсь повернення Фірташа. Я не боявся цих людей, коли вони володіли всім в Україні, - мер Чернівців"Та про які би ми групи впливу в міській раді не говорили, на жаль, я не можу сказати, що вони діють так, як описує цю практику офіційна політологія. Дуже часто депутати надто вузько розуміють свої обов’язки, дуже часто вони крізь пальці дивляться на інтереси міської громади. Тому найчастіше конкуренція в міськраді набуває дуже нездорового вигляду, що не приносить користі ні самим обранцям, ні громаді міста", - додав Ігор Гаврада.
6-06-2015, 10:46
0
2 931