У Чернівцях близько 30 місцевих журналістів вшанували пам’ять Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета й інших колег, які загинули при виконанні професійних обов’язків.
Як повідомляє кореспондент molbuk.ua, сьогодні чернівецькі журналісти на Центральній площі розпочали свою зустріч із вшанування пам’яті загиблих колег хвилиною мовчання.
Голова Чернівецького осередку НСЖУ Володимир Бобер у своєму зверненні до присутніх закликав журналістів до солідарності та об’єднання.
Викладачка кафедри журналістики ЧНУ ім. Федьковича Тетяна Смолдирева у своїй промові полягла на дотриманні журналістських стандартів.
"Я кожного дня розповідаю студентам, що таке засади і стандарти журналістики. І мені дуже складно відповідати на запитання, чому так часто преса є заангажованою. Сьогодні, коли ми відстоюємо свободу слова, коли в Україні існує законодавча заборона на цензуру, коли ми вшановуємо тих людей, які за професію віддали життя, я закликаю вас - шановні колеги, попри, можливо, вплив, можливо поради власників, засновників, керівників - пам’ятайте, що ми передусім служимо інтересам людей, а інформація не є тим товаром, яким торгують", - сказала вона.
"Влади міняються, а журналісти залишаються. І завжди залишається бажання якимось чином контролювати журналістів. На жаль, знову з’явилися судові позови проти журналістів і газет. При чому, від політичних сил, які, здавалося, просто не мають морального права позиватися до журналістів. Мені здається, вони це роблять для того, щоб перевірити нашу згуртованість", - сказав редактор сайту BukNews Юрій Чорней.
Шеф-редактор газети "Час" Петро Кобевко закликав журналістів не покидати своїх колег у біді, особливо, якщо йдеться про судові справи. Окрім того, він закликав працівників ЗМІ, які належать політикам, не ворогувати між собою.
"Продан і Бурбак швидше домовляться між собою, аніж ви з колегами", - сказав Кобевко.
Як відомо, 16 вересня 2000 року в Києві зник український журналіст Георгій Гонгадзе. Ця подія, поряд з оприлюдненням звинувачень про можливу причетність влади до долі журналіста, стала причиною наймасштабнішої політичної кризи в Україні за останні роки, а також масових акцій протесту у Києві.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.