На Буковині, у містечку Новоселиця, вчитель дитячого садка травмував дитині ніс за непослух на уроці музики. Батьки написали заяву до міліції, провели відповідну експертизу тілесних ушкоджень, після чого суд визнав педагога винним. Проте освітяни на рішення суду не зважили, через що вчитель ще рік після інциденту працював з дітьми. І тільки після втручання журналістів та розголосу справи, недобросовісного педагога звільнили.
Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань "Брат за брата" (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).
"Коли я прийшов забирати дитину з дитячого садка, то побачив, що в неї синій ніс. Спочатку я думав, що то бруд, але вже вдома розгледів сліди від сильного стискання рукою. Вже потім дитина зізналася, що то зробив на уроці вчитель музики", – розповів батько постраждалого хлопчика Ігор Петрикач.
Батько не вагаючись відвів дитину до судмедекспертів, щоб зафіксувати завдані тілесні ушкодження.
"Синець, розміром один на півтора сантиметри з травмою носової перегородки з переходом набряку на ліве око. Після висновку експертів, я із заявою звернувся до районного відділу міліції", – додав батько постраждалої дитини.
Саме з цього моменту у сім’ї й розпочалися проблеми з бюрократією. Проте батько хлопчика був переконаний, що педагог, який завдає фізичних травм вихованцям, не має права працювати з дітьми.
Так, за рішенням Новоселицього районного та апеляційного судів вчителя Анатолія Бежана визнали винним у кримінальному правопорушенні. За нанесення тілесних ушкоджень 5-річному хлопчику йому призначили покарання у вигляді штрафу розміром 850 гривень.
Натомість колеги-освітяни постановили, що за факт побиття дитини, який підтвердили суди двох інстанцій, покарати вчителя музики слід тільки доганою. Відтак, педагог рік залишався працювати на своїй посаді у дитсадку.
Чиновники Чернівецького обласного департаменту освіти запевняють, що вдіяти нічого не можуть. Відтак, вони тільки рекомендували підлеглим у районному відділі освіти звільнити і педагога, і завідувачку садочком.
Сам вчитель музики, якого суд визнав винним у завданні тілесних ушкоджень, із журналістами спілкуватися відмовився.
Натомість начальник районного відділу освіти Володимир Фолошня спочатку заявив, що не вірить рішенню суду й вважає вчителя гарною толерантною людиною. Проте невдовзі цей же чиновник продемонстрував журналістам наказ про звільнення педагога.
Так, більше року батьки ображеної дитини не могли добитися звільнення вчителя. І тільки після розголосу та втручання журналістів відділ освіти Новоселицької РДА все ж спромігся звільнити педагога.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.