Чернівчан отруюють викиди автомобілів і котелень

Здоров'я
4 638
0
2007 року в повітря Буковини викинуто 46 тисяч тонн забруднюючих речовин (майже на 20% більше, ніж 2006 року). За рік на одного мешканця області припав 51 кілограм шкідливих викидів, повідомило Головне управління статистики в області.
Основні забруднювачі довкілля – автомобілі (91%). Найбільше потерпає від них місто Чернівці, де у повітря викинуто більше третини всіх шкідливих відходів.
Якими ж речовинами отруюють буковинців? Кореспондент "МБ" з’ясовував це у фахівців Державної екологічної інспекції в області.
– Найбільше потерпають буковинці від викидів шкідливих речовин відпрацьованих газів автотранспортних засобів, – розповіла "МБ" начальник відділу екологічного контролю атмосферного повітря, земельних ресурсів та поводження з відходами Тетяна КАРТАВІНА. – Також значну частину викидів від стаціонарних джерел становлять викиди виробничих та опалювальних котелень області та тонельних печей цегельних заводів.
Але основні забруднювачі – автомобілі. Під час роботи автотранспорту в повітря викидається понад 200 отруйних речовин (формальдегіди, фенол тощо). Ми замірюємо два показники – вміст оксиду вуглецю і димність (вуглеводні). Вихід бачу лише у тому, щоби власники авто, керівники підприємств регулювали паливну апаратуру.
Тетяна Картавіна розповіла також, що фахівці екоінспекції двічі на рік здійснюють рейди "Чисте повітря" спільно з ДАІ, щоби вплинути на ситуацію. Штрафи за забруднення повітря (для власників автомобілів) становлять від 17до 51 гривні, для механіків автогосподарств підприємств – 34-51 гривня.
Тому, зважаючи на мізерний розмір штрафів, 51 кілограм шкідливих викидів на одного мешканця – ще не межа.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Зарядна станція чи інвертор з акумулятором - що безпечніше для квартири
10 216
Пробув на посаді три місяці: звільнився керівник Чернівціводоканалу
9 549
Тіло витягували рятувальники: що відомо про ДТП на Буковині, в якій загинули мама з немовлям
9 212
У Чернівцях навесні проведуть масштабний конкурс на заміну директорів у 30 школах
7 635
Світла буде менше: у "Чернівціобленерго" оприлюднили графік відключень на завтра
7 411
Назавжди 35: не стало захисника з Буковини Олександра Ясинівського
5 958
Трагічна ДТП на Буковині, в якій загинули мама і дитина: у поліції розповіли подробиці
5 792
«Не вірив, що зберу такі суми»: юний волонтер з Буковини зібрав 750 тисяч для ЗСУ
5 712
Буковинці почнуть отримувати нові платіжки за світло: що потрібно знати
5 709
Сталося багато смертей: колись зими в Чернівцях і на Буковині були сніжними та морозними
4 223

Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.